Значна частина рубок у кожному лісгоспі відбувається не просто так, а на основі так званих матеріалів лісовпорядкування. Це по суті менеджмент-план для лісгоспу. Місця та способи проведення багатьох рубок, побудова доріг, охорона лісів та купа інших речей – усе це встановлюється матеріалами лісовпорядкування, пише Українська Природоохоронна Група – UNCG.
Матеріали лісовпорядкування зазвичай розробляються раз на десять років. Логічно, що лісовпорядкування мало б відбуватися за чіткими правилами, однак донедавна таких правил просто не існувало.Нарешті вони з’явилися.
Новий Порядок ведення лісовпорядкування містить низку позитивних нововведень:
По-перше, матеріали лісовпорядкування будуть проходити громадське обговорення. Будь-хто може надати пропозиції та зауваження до запланованих рубок чи інших заходів, тож не забувайте періодично перевіряти сайти обласних управлінь лісового господарства. Міндовкілля зі свого боку може направити матеріали лісовпорядкування на доопрацювання, якщо лісгосп проігнорував адекватні зауваження громадян.
По-друге, матеріали лісовпорядкування будуть доступні онлайн. Це стосується і карт лісів. Як не дивно, але по багатьох лісгоспах актуальних карт у публічному доступі й досі немає. Можливість ознайомитись з матеріалами лісовпорядкування – це значний крок до прозорого ведення лісового господарства.
По-третє, у матеріалах лісовпорядкування тепер будуть фонди лісорозведення. Стане легше проконтролювати, чи не збирається якийсь лісгосп засадити деревами степи або луки.
У Міндовкіллі зазначають, що відтепер:
- матеріали лісовпорядкування проходитимуть громадське обговорення;
- дані лісовпорядкування стануть відкритими. Відтепер усі матеріали створюються лише в електронній формі та висвітлюються у формі відкритих даних. Це дозволить підвищити рівень прозорості в лісовій галузі;
- лісогосподарські заходи – рубки та лісорозведення, будуть проектуватись з урахуванням збереження пралісів, рідкісних видів флори та фауни, степових та лучних ділянок, заповідних територій тощо.
Наказ Міндовкілля.docx (20 Кб)
Порядок ведення лісовпорядкування.doc (272 Кб)
Читайте також:
- КОГО НАКРИЄ «ДРУГА ХВИЛЯ» ВОДНЕВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ? Стаття Бориса ІЛЬЄНКА, вченого секретаря Інституту газу НАН України. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.