Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН займається розробкою сортів-дворучків пшениці. Про це розповів директор інституту, член-кореспондент НААН В’ячеслав Соколов.
«На мій погляд, найкращою захисною властивістю від мінливих умов навколишнього середовища є генетична різноманітність оброблюваних у нас сільськогосподарських культур, серед яких особливе місце займають сорти-дворучки», — розповів науковець.
Так з його слів, ситуація з ячменем завдяки сортам-дворучкам кардинально змінилася. Оскільки, вони мають вищу врожайність проти ярих культур. Також їх можна сіяти напровесні й навіть узимку під час відлиги, що важливо в умовах зміни клімату.
«Восени вони витримують пізніші терміни посіву у порівнянні з типово озимими сортами, а навесні раніше відновлюють вегетацію. Це дає змогу краще розвинутися при пізніх сходах, що в посушливому степу трапляється доволі часто, а також розкущитися при зимово-весняних сходах», — наголосив Соколов.
Дворучки — біологічна група сортів та видів сільськогосподарських рослин, що розвиваються при осінньому посіві як озимі, а при весняному — як ярі.