uk

Українська Promin Aerospace тестує двигун нової «самопоглинаючої» ракети

За останні кілька місяців Promin Aerospace довела свою концепцію унікальної самозапалювальної ракети, ідеї якої заснована на автофагічній, або «самопоглинаючій» технології. Компанія вже провела перші три експерименти з двигуном для своєї концепції ракети-носія, що дозволило вдосконалити дизайн, а також перевірити життєздатність ідеї, пише root-nation.com.

Співзасновник і технічний директор Promin Aerospace Віталій Ємець запропонував ядро ​​автофагічної технології компанії, яка включає корпус із твердопаливного палива для одноступеневої ракети. Ракета згоряє сама або «зжирає себе» майже повністю під час польоту, майже не залишаючи сміття в космосі. Крім того, ракета стає ефективнішою, коли вона піднімається, поглинаючи себе і зменшуючи свою масу.

Розробка автофагічного двигуна є першим кроком у створенні цілісної ракети-носія, яка стосується питання як космічного сміття, так і повернення частин ракети. Ці проблеми стають все поширенішими, оскільки починає працювати все більше ракетних компаній. Наразі інженери Promin Aerospace проводять додаткові випробування двигуна, щоб покращити конструкцію та почати роботу над наступним етапом концепції автофагічної ракети.

Було б неможливо зробити ці вдосконалення двигуна, якби інженери не стикалися з внутрішніми проблемами на кожному кроці тестування, ці виклики дали ясність щодо того, що саме в конструкції слід оновити чи змінити.

Після завершення всіх експериментів над двигуном Promin Aerospace планує провести суборбітальний пробний запуск у листопаді цього року і комерційний суборбітальний запуск на початку 2023 року. Promin Aerospace має намір розпочати роботу з орбітальних запусків після завершення суборбітальних випробувань.

Promin Aerospace базується в Києві та Дніпрі. Попри війну, Promin Aerospace змогла продовжити розробку своєї концепції автофагічної ракети, поки її співробітники займаються територіальною обороною.

Компанія Promіn Aerospace була заснована Віталієм Ємцем і Михайлом Рудомінським у 2021 році. Вона пропонує абсолютно нову технологію створення ракет-носіїв. Ця технологія зробить приватні запуски доступними для будь-якої компанії, зменшуючи їх вартість і час підготовки, не залишаючи сміття.