uk

Дев’ятикласниця із Запорізької області перемогла у науковому конкурсі з астрономії

Дев’ятикласниця Діана Коломоєць із села Матвіївка, що на Запоріжжі, посіла перше місце на другому обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук України 2021-2022 р. Вона перемогла із роботою-дослідженням зі сфери астрономії.

Дев'ятикласниця із Запорізької області перемогла у науковому конкурсі з астрономії

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які поспілкувалися із дівчиною та її ментором.

Діана презентувала свою роботу на конкурсі в січні, а про результати дізналася наприкінці травня. Школярка працювала над проєктом близько трьох місяців разом із вчителем фізики Денисом Полевіченком.

Дев'ятикласниця із Запорізької області перемогла у науковому конкурсі за дослідження Місяця

Конкурсну роботу вони присвятили дослідженню термінатора Місяця: вивчаючи астрономічні фото, з’ясовували, з якою швидкістю рухається небесне тіло. Для цього, вчитель під’єднував спеціальну астрокамеру до телескопа та щодня фотографував Місяць, розповідає Діана.

“Якщо склеїти ці фото, вийде наче ця лінія, термінатор Місяця, повільно рухається по поверхні Місяця. І ми рахували, яка швидкість у нього. Оскільки в інтернеті вона вже є порахована, але нам було цікаво, як її порахували й ми розробили таку механіку досліджень, як порахувати швидкість термінатора будь-якого космічного тіла”, — пояснює дослідниця.

Дев'ятикласниця із Запорізької області перемогла у науковому конкурсі за дослідження Місяця

Для Діани Коломоєць та її вчителя Дениса Полевіченка дослідження термінатора Місяця – не перша спільна робота. Минулого року вони разом робили монтування (спеціальну поворотну опору) для телескопа. Діана зазначає, що такий прилад в інтернеті коштує понад 10 000 грн, проте вони із вчителем вклалися у 2 000 грн.

“Я вважаю свої проєкти доволі вдалими. І саме робота про термінатор Місяця пройшла етап відбору на всеукраїнський етап конкурсу”, — зазначає школярка.

Директорка ЗНВК “Всесвіт” Олена Фесенко розповідає, що в 9 класі астрономію ще не викладають. Проте, на уроках фізики вчитель помітив здібності школярки, тому запропонував спільно працювати над проєктом.

Дев'ятикласниця із Запорізької області перемогла у науковому конкурсі за дослідження Місяця

Здебільшого намагаюся не просто придумувати ідеї, а щоб діти щось самі відтворювали. Тому що справа вчителя не тільки навчити дитину, а щоб і відкрити в ній те, що їй подобається робити самій”, — каже вчитель.

Учасники наукового тандему кажуть, що вже роздумують над тим, чому присвятять наступну роботу.

Читайте також: