Єврокомісія оголосила про виділення фінансування в рамках програми досліджень та інновацій Horizon Europe на 2023-2024 роки в обсязі 13,5 мільярда євро, яка передбачає пошук передових технологій для подальшого технологічного та економічного розвитку ЄС, а також заходи з підтримки України.
Про це йдеться на сайті Європейської комісії.
«Європейська комісія ухвалила сьогодні головну робочу програму Horizon Europe на 2023-2024 роки, з фінансуванням близько 13,5 мільярда євро для підтримки дослідників в Європі для досягнення проривних рішень в охороні довкілля, енергетиці, цифровому розвитку та у вирішенні геополітичних викликів… Це фінансування також дозволить здійснити цільові акції з підтримки України, посилити економічну стійкість та забезпечити стале відновлення після пандемії COVID-19», – йдеться у повідомленні.
Як зазначає Єврокомісія, цільова допомога для України надаватиметься на додаток до заходів, що передбачають фінансування у 70 мільйонів євро та вже були започатковані у 2022 році. Нові заходи стосуватимуться забезпечення доступу науковців України до Європейської дослідницької інфраструктури, продовження цільової підтримки українських науковців у сфері медицини, а також проведення кліматично-нейтральної відбудови кількох українських міст з використанням можливостей так званої Місії ЄС із кліматично нейтральних та «розумних» міст.
Horizon Europe є ключовою програмою досліджень та інновацій ЄС із загальним бюджетом у 95,5 мільярда євро. Вона спрямована на посилення конкурентоспроможності та зростання ЄС, на пошук технологічних рішень у вирішенні ключових викликів, що постають перед Європейським Союзом, зокрема, у сфері кліматичних змін та цифрової трансформації та у досягненні Цілей сталого розвитку ООН.
Читайте також:
- Лікування опіків: винахід, який може врятувати життя
- Жодні зміни неможливі, якщо їм опирається більшість
- Атомна енергетика: консервативна і сучасна
- МОВА — НАШ ХЛІБ НАСУЩНИЙ НА ЩОДЕНЬ
- УКРАЇНСЬКЕ КІНО: ГЕТЬ ВІД МОСКВИ!
- Українська наука: виклики війни потребують відповідей
- КОМПЕТЕНТНО ПРО МЕДИЦИНУ. Діалог академіка НАН України Володимира СЕМИНОЖЕНКА та академіка НАН та НАМН України Віталія ЦИМБАЛЮКА
- Сергій ПИРОЖКОВ: Керівництво держави не завжди дослухалось до позицій, про які йому доповідала наука