Стаття наукового журналіста Ричарда Стоуна про те, як місто Славутич і Зона відчуження навколо ЧАЕС пережили повномасштабне російське вторгнення. З коментарями академіка Анатолія Носовського (Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України).
Місто Славутич має перетворитися на потужний науковий центр, що спеціалізуватиметься на радіаційній медицині, радіоекології, а також – протягом певного часу – на демонтажі реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, вважає директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України академік Анатолій Носовський. На його думку, український досвід у цих питаннях матиме важливе значення для всього світу.
Як російські окупанти планували використати ЧАЕС у своїх пропагандистських цілях і якої шкоди завдали Зоні відчуження, зокрема науковим дослідженням на її території? Як Славутич відбивався від загарбників навесні цього року і як має розвиватись у найближчому майбутньому? Про це у своїй черговій публікації для видання «Science» пише науковий журналіст Ричард Стоун, який відвідав Україну восени.
Читайте також:
- Лікування опіків: винахід, який може врятувати життя
- Жодні зміни неможливі, якщо їм опирається більшість
- Атомна енергетика: консервативна і сучасна
- МОВА — НАШ ХЛІБ НАСУЩНИЙ НА ЩОДЕНЬ
- УКРАЇНСЬКЕ КІНО: ГЕТЬ ВІД МОСКВИ!
- Українська наука: виклики війни потребують відповідей
- КОМПЕТЕНТНО ПРО МЕДИЦИНУ. Діалог академіка НАН України Володимира СЕМИНОЖЕНКА та академіка НАН та НАМН України Віталія ЦИМБАЛЮКА
- Сергій ПИРОЖКОВ: Керівництво держави не завжди дослухалось до позицій, про які йому доповідала наука