В Україні продовжують узгоджувати перелік галузей знань та спеціальностей із міжнародною стандартною класифікацією освіти (МСКО).
Відповідне рішення закріплене урядовою постановою «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».
Документом уточнено відповідності між спеціальностями українського переліку та міжнародною стандартною класифікацією освіти
Також змінено назви деяких спеціальностей: «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Підприємництво та торгівля», «Біологія та біохімія», «Кібербезпека та захист інформації», «Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика», «Електронні комунікації та радіотехніка», «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство», «Терапія та реабілітація», «Туризм і рекреація».
Окрім того, спеціальності галузі «Автоматизація та приладобудування» перенесено до галузі «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації», а спеціальності «Ветеринарна медицина» та «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» об’єднані в одну.
На вимогу часу в Україні введено спеціальність «Управління інформаційною безпекою».
Водночас в Міносвіти звернули увагу, що такі зміни не вплинуть на реалізацію освітніх програм.
«Звертаємо увагу, що ядром вищої освіти, яке визначає її зміст, сутність здобутої освіти, присвоєних кваліфікацій тощо, є освітні програми, а не спеціальності. Галузі знань і спеціальності встановлюють загальну рамку. Відповідно, зміни у переліку галузей та спеціальностей не перешкоджають реалізовувати освітні програми, що належать до змінених позицій переліку», – наголосили в відомстві.
У майбутньому в МОН передбачають ще низку змін у переліку галузей знань і спеціальностей у процесі забезпечення гармонізації систем вищої та фахової передвищої освіти із вимогами і практиками Євросоюзу.
Читайте також:
- Лікування опіків: винахід, який може врятувати життя
- Жодні зміни неможливі, якщо їм опирається більшість
- Атомна енергетика: консервативна і сучасна
- МОВА — НАШ ХЛІБ НАСУЩНИЙ НА ЩОДЕНЬ
- УКРАЇНСЬКЕ КІНО: ГЕТЬ ВІД МОСКВИ!
- Українська наука: виклики війни потребують відповідей
- КОМПЕТЕНТНО ПРО МЕДИЦИНУ. Діалог академіка НАН України Володимира СЕМИНОЖЕНКА та академіка НАН та НАМН України Віталія ЦИМБАЛЮКА
- Сергій ПИРОЖКОВ: Керівництво держави не завжди дослухалось до позицій, про які йому доповідала наука