31 січня 2023 року проведено установчі збори та утворено першу в Україні організацію водокористувачів у зоні осушення, в межах Теснівської осушувальної системи, яку назвали «Лесині джерела».
Ініціатором її створення стало фермерське господарство «Аделаїда», яке вирощує сільськогосподарські культури у Звягельському районі Житомирської області. Мотивуючи своє рішення, представники фермерського господарства зазначають, що ті культури, які ними вирощуються, є вимогливими до вологи та потребують необхідності здійснення водного регулювання на полях протягом усього періоду вирощування.
Осушувально-зволожувальні системи, однією з яких є Теснівська – це системи подвійного регулювання, що поєднують функції осушення та зрошення. Це дозволяє регулювати водно-повітряний режим ґрунту не лише відведенням поверхневих вод та зниженням рівня ґрунтових вод, а й подачею води для зволоження ґрунту в періоди з недостатньою для розвитку посівів кількістю опадів.
Набуття права самостійного управління інфраструктурою Теснівської осушувальної системи новоствореною ОВК надасть можливість аграріям суттєво збільшити площі сільськогосподарських земель з регульованим водним режимом, дозволить гарантовано отримувати стабільні врожаї картоплі, гречки, пшениці, ріпака тощо. А також дасть змогу залучати інвестиції у сферу водокористування та застосовувати нові енерго- та водоощадливі технології.
Для інформації: площа осушення Теснівської осушувальної системи складає 4197,3 га, з них 2905,1 з гончарним дренажем. Також до системи належать 68 гідротехнічних споруд, а протяжність каналів водогосподарської мережі складає 109,7 км.
Читайте також:
- Чи є порятунок від бюрократичного безглуздя в науці?
- «Наукова криївка»
- «Рятівне коло» для космічних досліджень
- Телескопи на Харківщині після війни стануть ще кращими
- Оновлення законів та екологічної парадигми. З чого починати післявоєнне відновлення довкілля?
- Єжи Душинський: «Наша місія — підтримувати Україну, яка бореться проти агресії росії!»
- Знати більше про український космос
- Російські ядерні фейки: що буде після «брудної бомби»?
- Державу будуємо нині