Завдяки співпраці науковців Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України та фахівців, об’єднаних Європейською організацією публічного права, у Греції вийшло друком спеціальне видання «Central and Eastern European Legal Studies», присвячене правовим та економічним проблемам, спричиненим вторгненням росії в Україну.
Науковці, об’єднані Європейською організацією публічного права (European Public Law Organization – EPLO), членом якої нещодавно стала Україна, занепокоєні війною, що створює величезні ризики для міжнародного порядку й загрози нових глобальних збройних конфліктів. Вона підриває засади ЄС як інтеграційного проєкту, спрямованого на мир і процвітання в Європі.
Правові й економічні проблеми, спричинені вторгненням росії в нашу державу (на порушення Статуту ООН), що створило масове спустошення та катастрофічну гуманітарну кризу в центрі Європи, стали предметом кількамісячного дослідження вчених Національної академії наук України та фахівців з європейських країн.
Результати цього спільного дослідження EPLO виклала у спеціальному виданні «Central and Eastern European Legal Studies», що вийшло в Афінах (Грецька Республіка). Редагування видання здійснили професор, доктор Кармен Плаза (Carmen Plaza) з Університету Комплютенсе (Мадрид, Іспанія), керівниця Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини у сфері економіки Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України кандидат юридичних наук Алевтина Санченко та директор цього Інституту, член Президії НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Устименко.
Співпраця науковців Академії з європейськими колегами триває.
Читайте також:
- Реформа Національних академій: що зроблено?
- Потрібні нові ідеї! Нові рішення. Відкритий лист до наукової спільноти України
- Де садити білу акацію та червоний дуб?
- Кому керувати національним парком
- Відкритий лист науковців України та діаспори
- PhD-Порядок: досвід застосування та перспективи вдосконалення