9 березня 2023 року Європейська комісія здійснила перегляд Річної робочої програми Європейського Союзу з освіти, навчання, молоді та спорту «Erasmus+» на 2023 рік. Загальний бюджет програми на цей рік було переглянуто в бік збільшення до нової загальної суми 4,43 млрд євро, що є найвищим річним фінансовим пакетом, коли-небудь досягнутим Програмою «Erasmus+».
Збільшений бюджет загалом посилить фінансову підтримку пріоритетів Erasmus+ щодо інклюзії, активної громадянської позиції та демократичної участі, а також щодо зеленого та цифрового переходу в ЄС та на міжнародному рівні.
Переглянута робоча програма передбачає виділення 100 млн євро з бюджету Erasmus+ на 2027 рік для підтримки проєктів, що сприяють освітній діяльності та інтеграції людей, які були змушені виїхати з України в результаті війни, у нове освітнє середовище, а також заходи, що підтримують організації, здобувачів освіти та викладачів в Україні.
«Програма «Erasmus+» завжди будувала міст між людьми, мовами та культурами. Після війни в Україні ми дуже швидко адаптували Програму, щоб інтегрувати нові дії для підтримки тих, хто тікає від війни. Солідарність є складовою європейського способу життя», – заявив Маргарітіс Схінас, віцепрезидент Європейської комісії з просування європейського стилю життя.
Додаткове фінансування дозволить підтримати організації-бенефіціари Програми «Erasmus+», які фокусують увагу на залученні вимушено переміщених громадян України до своїх активностей. Така діяльність може охоплювати як мовні та культурні інтеграційні курси, так і загальну фінансову підтримку у всіх секторах Erasmus+ для здобувачів освіти та викладачів.
«Ми посилюємо програму «Erasmus+ 2023» і, зокрема, її підтримку українцям, які покинули свою країну. Ми запрошуємо нашу спільноту Erasmus+ продовжувати висловлювати свою солідарність, яка була продемонстрована протягом минулого року, щодо учнів, студентів, вчителів та викладачів, які постраждали від війни в Україні. І ми заохочуємо організації, що працюють у сфері освіти та молоді, скористатися можливостями Erasmus+, подавши свої проєктні пропозиції до 22 березня 2023 року», – повідомила Марія Габріель, Єврокомісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.
Читайте також:
- Реформа Національних академій: що зроблено?
- Потрібні нові ідеї! Нові рішення. Відкритий лист до наукової спільноти України
- Де садити білу акацію та червоний дуб?
- Кому керувати національним парком
- Відкритий лист науковців України та діаспори
- PhD-Порядок: досвід застосування та перспективи вдосконалення