Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва зустрілася з представниками бізнесу та громадськості, аби обговорити практичні аспекти ліцензування експорту/імпорту фторованих парникових газів та підготовку до ратифікації Кігалійської поправки.
Під час зустрічі йшлося про формування нормативно-правової бази відповідно до законодавства ЄС, суть і вимоги Кігалійської поправки до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, а також про спільну роботу Міндовкілля та проекту ЄС «Технічна допомога щодо обліку, скорочення викидів парникових газів та поетапного припинення використання озоноруйнівних речовин і F-газів» (CASE) щодо її ратифікації.
Окрему увагу учасники приділили практичним аспектам погодження експорту/імпорту контрольованих речовин та товарів, які їх містять.
«Важливо, аби суб’єкти господарювання у заявці на отримання ліцензії на імпорт/експорт товарів надавали повні відомості, адже ця інформація надалі слугуватиме важливим компонентом оцінки та розроблення прогнозів споживання контрольованих речовин. А це є необхідною умовою для підготовки плану заходів поетапного скорочення споживання фторованих парникових газів», – наголосила Вікторія Киреєва.
За словами заступника Міністра, Міндовкілля готове провести низку спільних заходів для роз’яснення й обговорення механізмів регулювання господарської діяльності з контрольованими речовинами, зокрема питань, пов’язаних з Кігалійською поправкою до Монреальського протоколу, навчанням та сертифікацією персоналу згідно з європейськими стандартами тощо.
Читайте також:
- Академічна недоброчесність: потрібне хірургічне втручання
- План відновлення країни: довкілля
- Сильні, як земля
- Розширюємо горизонти для новачків
- Стратегічна галузь. Атомна енергетика: про що треба було думати ще вчора?
- Настав час «другої квантової революції»
- Реформа Національних академій: що зроблено?