21 червня 2023 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України відбувся Науковий форум «Протидія терористичним актам у міському середовищі», що об’єднав провідних науковців, практиків, політиків і громадських діячів у галузі права, екології, психології, архітектури й охорони здоров’я.
Відкрив захід ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України Віктор Андрущенко. Вітаючи присутніх, він зазначив, що тема протидії тероризму набуває особливого значення в контексті сучасної реальності, у якій міста стають осередками активності терористичних груп і злочинності.
«Мені приємно, що форум об’єднав видатних науковців, експертів і практиків із різних сфер, щоб обговорити ідейні підходи, найкращий досвід та новітні наукові досягнення. Поєднання знань та досвіду з різних галузей дозволить створити інтегровані стратегії протидії терористичним актам у міському середовищі. Правові аспекти, екологічні виміри, психологічні підходи, архітектурні рішення та питання охорони здоров’я – усе це важливі складові частини комплексної стратегії протидії», – зазначив ректор Віктор Андрущенко.
На відкритті форуму було зачитано вітальний лист, який надійшов від міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова, в якому йдеться про боротьбу проти тероризму, знання та інновації, які стають ключовими інструментами.
«Об’єднання експертів та науковців різних сфер допомагає нам розуміти корені проблеми, шукати ефективні рішення та розробляти стратегії протидії терористичним актам», – зазначено у листі.
Також учасників та організаторів форуму у листі привітав міністр оборони України Олексій Резніков: «Цей захід є важливим кроком для нас у боротьбі з сучасними викликами, пов’язаними з тероризмом, особливо в міському середовищі. Він надає унікальну можливість науковцям, фахівцям-практикам, академічним групам об’єднати свої знання, дослідження та досвід з різних сфер, щоб створити більш ефективні та інноваційні підходи до протидії терористичним актам».
Під час проведення форуму учасники представили доповіді у таких секціях:
- Актуальні проблеми правового забезпечення та оцінювання політичних стратегій щодо боротьби з терористичними актами у міському середовищі.
- Протидія терористичним актам у міському середовищі архітектурно-планувальними та дизайнерськими засобами.
- Вплив терористичних актів на довкілля та здоров’я людини.
- Психологічні підходи та методи усунення стресів і травм у постраждалих від наслідків терористичних актів та забезпечення соціальної стійкості.
Відкрив пленарне засідання форуму Антон Геращенко, експерт із питань національної безпеки, ексзаступник міністра внутрішніх справ України, народний депутат VIII скликання, з темою: «Створення системи розумного відеонагляду з використанням відеокамер приватних осіб задля створення безпечного середовища».
Продовжили пленарне засідання учасники, які висвітили головну тему заходу.
На завершення Павло Горінов, кандидат юридичних наук, директор Навчально-наукового інституту права та політології, доцент кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, заслужений працівник соціальної сфери України, наголосив, що шлях до безпечних і стійких міст полягає у спільній роботі, обміні досвідом та координації зусиль у протидії тероризму.
Утілення у життя рішень форуму допоможе створити більш безпечне та стійке міське середовище, знизити ризик терористичних актів і зберегти життя та добробут громадян.
З більш детальною інформацією щодо Наукового форуму «Протидія терористичним актам у міському середовищі» можна ознайомитися на сайті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Читайте також:
- Елла Лібанова: Після повномасштабного вторгнення українці стали згуртованішими
- Біопаливо й біоенергетика: програму завершено, пріоритети залишаються
- Нам уже сьогодні потрібні розмінери!
- Чи відповість росія за зруйноване довкілля?
- Каховська катастрофа: перші нотатки
- Підрив росіянами Каховської ГЕС: шалені збитки, скалічені долі, шкода довкіллю