За підтримки Міненерго та Федерального міністерства освіти та наукових досліджень Німеччини в Україні стартує проект впровадження Зеленого курсу (EU GreenDeal). Це освітня ініціатива, яка має на меті сприяти вступу України до ЄС, «зеленому» економічному переходу та відновленню, підвищенню ролі споживача у цьому процесі, повідомляє Кабінет Міністрів України.
Проект передбачає також залучення польських та українських партнерів, які надаватимуть аналітично-дослідницьку підтримку, а також ділитимуться досвідом особливостей інтеграції до ЄС та підтримуватимуть відповідні процеси у державних органах влади та організаціях громадянського суспільства.
Деталі впровадження ініціативи під час зустрічі обговорили заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков, представники німецького дослідницького центру Helmholtz Center Berlin та польської неурядової професійної організації Forum Energii.
Ярослав Демченков акцентував на тому, що Україна зацікавлена у співпраці з міжнародними організаціями та освітніми платформами для вивчення іноземного досвіду та провадження найкращих практик, які дозволять зміцнити стійкість енергосистеми та здійснити її децентралізацію. Він також звернув увагу на важливість системи здобуття нових професій та підвищення кваліфікацій, які вимагатиме галузь під час відбудови енергосектору.
«Зелена трансформація та відбудова «розумного» енергосектору – це нові технології, цифровізація процесів та відповідно нові бізнес-моделі. Це також нові робочі місця, навіть нові професії. Відбудова енергосектору потребуватиме кваліфікованих працівників. Тому ми готові співпрацювати з проектом, як у сфері підвищення кваліфікації в державному управлінні енергетикою, так і компаній сектору, а також закладів вищої освіти для врахування зазначених викликів», – наголосив Ярослав Демченков.
Сторони також обговорили сучасні тенденції на енергетичних ринках Європи, зокрема на ринку електроенергії. Ярослав Демченков зауважив, що сьогодні у світі електрифікація економік та ефективне використання енергії з безвуглецевих джерел є ключовими умовами для енергетичного переходу. Україна має значний потенціал для розвитку генерації на базі відновлюваних джерел енергії, чистого водню та сталої біомаси, що дає можливість країні стати енергетичним хабом Європи.
Заступник Міністра ознайомив учасників зустрічі з баченням майбутнього української енергетики, яке відповідає загальноєвропейським цілям Зеленого курсу. Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає амбітні цілі в нарощуванні потужностей відновлюваної та атомної енергетики, а також збільшення використання безвугцевої електроенергії у секторах кінцевого споживання.
«Україна прагне здійснити енергетичний перехід та досягти кліматичних цілей, тому ми працюємо над створенням ринкових умов, розвитком та підвищенням попиту на енергетичні технології. Залучення приватних інвестицій у нашу енергетику, зокрема в локалізацію виробництва, запчастин, низьковуглецевої сталі, – важливий фактор, аби зелений перехід відбувся якнайшвидше», – сказав Ярослав Демченков.
Читайте також:
- Підрив Каховської ГЕС — катастрофа планетарного масштабу
- “Що таке бриколаж і як він врятує Україну”
- Посилення освітянсько-наукового крила Української Ради Миру
- Елла Лібанова: Після повномасштабного вторгнення українці стали згуртованішими
- Біопаливо й біоенергетика: програму завершено, пріоритети залишаються
- Нам уже сьогодні потрібні розмінери!