Практичний посібник має на меті допомогти освітянам, науковцям і науковцям зі сфери STEAM (Science – наука, Technology – технологія, Engineering – інжиніринг, Arts and Math – мистецтво та математика) у підготовці до публічних виступів. Методичка знаходиться у вільному доступі і містить інформацію про те, як сформувати особистий бренд і комфортно почати популяризаторську роботу, знайти зручні для кожного формати і ресурси для їх втілення.
«Як говорити про науку та себе в ній. Практичні поради з популяризації науки і гендерно чутливого викладання STEAM» створювали експертки з популяризації науки і консультантки з гендерної рівності, соціальної інклюзії та недискримінації в освіті разом із простором популяризації науки і STEAM-освіти Lviv Open Lab.
Посібник має такі розділи:
- Гендерночутливе і недискримінаційне викладання STEAM
- Коли, кому, як і навіщо ми розповідаємо про науку
- Публічний виступ
- Відеоконтент в популяризації STEAM
- Власний бренд
«Ми створювали методичку, аби професіонали у напрямку STEAM навчились цікаво, захопливо і просто розповідати про науку і технології на широкий загал, незалежно від виду діяльності. Насправді в Україні є попит на популяризацію науки і якісний контент, до того ж, неймовірна кількість потужних спеціалісток і спеціалістів, які можуть знайти власний голос, прокачати м’які навички і побачити ширші можливості у своїй кар’єрі», – Анастасія Мартинюк, керівниця Lviv Open Lab.
Завантажити методичку можна безкоштовно за посиланням.
Також на основі методичного посібника учасниці проєкту «Амбасадори і амбасадорки науки» створили серію відеороликів на різні тематики. Відео виходять на Youtube-каналі Lviv Open Lab і в соціальних мережа молодіжного простору Lviv Open Lab.
Читайте також:
- Як КПІ ювілей святкував
- Не можна, щоб бюрократія диктувала умови функціонування системи
- Відновлення «Каховки»: спочатку – дослідження
- З перших уст. Почути молодих учених
- Реформа наукової сфери: продовжуємо обговорення. Академік НАН України Сергій ФІРСТОВ: Що там під «парасолькою»?
- Що можуть космічні технології та чи володіє ними Україна?