uk

У Києві пройшла X Міжнародна наукова конференція з історії археології

Дослідників із України, Польщі, Великої Британії та Німеччини зібрала у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» X Міжнародна наукова конференція “ІСТОРІЯ АРХЕОЛОГІЇ: СХОПЛЕНЕ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ”.

Протягом двох днів вчені говорили про важливість і самодостатність візуальних джерел у вивченні історії археології. Учасники презентували актуальні проєкти, спрямовані на збереження історико-культурної спадщини способом оцифрування, розповіли у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра.

Водночас дослідники представили нові й маловідомі матеріали з історії археології кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. Зокрема, йшлося про можливості використання літературних творів для верифікації історико-археологічних ландшафтів минулого.

У фокусі професійних дискусій опинилася низка актуальних злободенних питань і викликів:

  • збереження археологічної спадщини в умовах російської окупації Криму;
  • грабіжницькі розкопки й нелегальний обіг об’єктів історико-культурної спадщини;
  • неприпустимість експонування артефактів із сумнівним бекграундом.

Традицію проведення конференцій з історії археології започатковано 2010 р. на базі Інституту археології НАН України. Цьогоріч співорганізаторами заходу разом із Заповідником виступили Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та ВГО «Спілка археологів України». Із програмою роботи конференції можна ознайомитися за посиланням у першому коментарі.

Наступна зустріч дослідників відбудеться в Кракові на базі місцевого археологічного музею.

Читайте також: