В гостинному Музеї суднобудування та флоту Миколаєва відбулося відкриття фотовиставки НАНЦ «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність». До події долучилося понад 100 учасників – учні, студенти та їхні викладачі, журналісти та інші прихильники далекого континенту.
Під час виступу директор НАНЦ Євген Дикий розповів, що Центр, як і багато організацій в Україні, живе та працює в двох світах.
«В одному з них ми беремо участь у світових дослідженнях, зокрема зміни клімату, разом з іншими розвинутими державами. В іншому – допомагаємо нашим “бойовим пінгвінам”, полярникам, які захищають Україну зі зброєю в руках. Те, що на виставці стоять поряд костюм полярника і “піксель” ЗСУ, – дуже символічно», – зазначив очільник НАНЦ.
Він також розказав про головні напрями досліджень на станції та трансформації в екосистемах Антарктики, які відбуваються під впливом зміни клімату і які фіксують українські вчені.
На відкриття виставки завітав миколаївець Андрій Зотов – полярник, який захищав Україну під час АТО та повномасштабного вторгнення рф. Він, зокрема, був учасником останньої сезонної експедиції в Антарктику й поділився своїми враженням про цю поїздку. Насамперед йшлося про дослідження з борту «Ноосфери», адже, як ми писали, в нинішньому сезоні судна була виконана наймасштабніша наукова програма.
Під час події було дуже багато запитань про роботу українців в Антарктиці та позитивних відгуків про роботу НАНЦ. А відвідувачки виставки Уляна та Віра навіть подарували Центру брата Чорнобривчика. Він уже готовий до мандрів на крижаний континент, адже має зимовий шарф. Щиро дякуємо!
Нагадуємо, що в Миколаєві виставка триватиме до 10 червня 2024 року. Музей відкритий з 9:00 до 16:30 щодня, крім понеділка.
Читайте також:
- Майбутнє України у новому світовому порядку
- За що відповідає екопрокурор
- Євроатом: успіхи й проблеми інтеграції
- Академія: стійкість і перспектива
- Місія для України — «швидкі» для фронту
- Понад 50 університетів Великобританії скорочують робочі місця
- Хай усе буде Хартія!
- Карпати «полисіють» іще більше?