Електрохімія сьогодення: здобутки, проблеми та перспективи

21–23 вересня 2021 року Інститут загальної та неорганічної хімії (ІЗНХ) ім. В.І. Вернадського НАН України і Національний технічний університет України (НТУУ) «Київський політехнічний інститут (КПІ) імені Ігоря Сікорського» провели IX Український з’їзд з електрохімії, приурочений до 90-річчя Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України. Захід відбувся у змішаному режимі – офлайн і онлайн – на базі університету.

Співголови оргкомітету – декан хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» доктор технічних наук, професор Ольга Лінючева
та заступник директора з наукової роботи ІЗХН ім. В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Анатолій Омельчук – відкривають IX Український з’їзд з електрохімії

Учасники зібрання, які представляли провідні українські центри електрохімії: ІЗНХ ім. В.І. Вернадського НАН України, Інститут фізичної хімії (ІФХ) ім. Л.В. Писаржевського НАН України, Фізико-механічний інститут (ФМІ) ім. Г.В. Карпенка НАН України, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Український державний хіміко-технологічний університет (УДХТУ), Національний технічний «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), Харківський національний університет (ХНУ) імені В.Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка й інші, – виголосили 65 доповідей (10 пленарних, 29 секційних і 26 стендових). 25 секційних доповідей було представлено заочно.

Чільне місце серед представлених матеріалів посідають результати досліджень, спрямованих на створення нових функціональних матеріалів, а саме: металоксидних і оксидних композитів із заданими функціональними властивостями, каталізаторів та електрокаталізаторів, новітніх функціональних гальванопокриттів, електродних і електролітних матеріалів для хімічних джерел струму та суперконденсаторів, цінних неорганічних сполук, металевих і карбонових нанофаз, інгібіторів корозії. Дослідження з електрохімічного матеріалознавства тісно пов’язані з вирішенням проблем електрохімічної енергетики, зокрема, створенням нових джерел струму, зокрема твердотільних, генераторів водню, перетворювачів енергії сонця в електричну, а також фінішної обробки металевих поверхонь та захисту довкілля.

Електрохімічне матеріалознавство як науковий напрям розширюють дослідження електрохімічних аспектів вилучення деяких тугоплавких металів із природної сировини та їхнього очищення. Логічним доповненням презентованих матеріалів є результати досліджень, спрямованих на вирішення таких фундаментальних питань електрохімії, як молекулярно-динамічне моделювання транспортних властивостей іон-молекулярних систем, аналіз розмірних ефектів в електрохімічних процесах, прогнозування структури деяких водорозчинних іонних рідин тощо. Представлені матеріали окреслюють здобутки, актуальні проблеми та перспективи розвитку сучасної електрохімії в Україні й у світі.

За матеріалом прес-служби НАН України