uk

Український науковець увійшов до складу Наукової ради Міжнародної програми з фундаментальних наук ЮНЕСКО

Рішенням Генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азуле 6 вересня 2021 року член Національної академії наук України, Національної педагогічної академії наук України та Європейської академії наук, мистецтв і літератури професор Станіслав Олексійович Довгий був призначений членом Наукової ради Міжнародної програми з фундаментальних наук (IBSP) ЮНЕСКО.

С. Довгий понад 20 років очолює Малу академію наук (МАН) України, яка у 2018 році отримала статус Центру ЮНЕСКО з наукової освіти. Окрім цього, з травня 2021 року професор С. Довгий є організатором та науковим керівником Кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

Програма IBSP ЮНЕСКО являє собою глобальний план діяльності ЮНЕСКО у сфері фундаментальних наук та наукової освіти і покликана надавати поради та інформацію Секретаріатові і державам-членам у контексті сучасних наукових досліджень на світовому рівні. Роль Програми є вкрай актуальною, зважаючи на потребу світу в наукових знаннях, заснованих на доказах, – особливо в політиці у безпрецедентну добу COVID-19. Члени Ради є міжнародно визнаними експертами, призначеними терміном на три роки. Науковець із України увійшов до складу Наукової ради IBSP вперше за її понад 16-річну історію.

23-24 вересня 2021 року Наукова рада IBSP зібралась у новому складі та обговорила подальшу стратегію роботи Програми та обране керівництво Наукової ради. Новою головою Наукової ради IBSP стала астрофізик із Марокко Меріем Шедід. Професор Станіслав Довгий очолив Робочу групу з питань наукової освіти.

У новому звіті Наукової ради IBSP, зокрема, зазначено наступне: «Наука – найбільш захоплива та цікава сторона діяльності людства, що безпосередньо впливає на його життя. Наука дає остаточні відповіді на питання, пов’язані з ціллю існування людини, її природою, місцем у Всесвіті та навіть походженням. Фундаментальні науки відіграють важливу роль у забезпеченні збалансованого, сталого та всеохоплюючого розвитку нашої планети. Найкращий спосіб змінити світ на краще – робити довгострокові інвестиції в фундаментальні науки. Фундаментальні науки стоять на службі глобального суспільства, пропонуючи науково-обґрунтовані рішення для подолання нагальних загальносвітових проблем, таких як бідність, зміна клімату, пандемія COVID-19 та дослідження космосу”.

З часу свого заснування у 2005 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародна програма з фундаментальних наук (IBSP) виступає центральною платформою для реалізації унікального мандату ЮНЕСКО в сфері фундаментальних наук та STEM-освіти в межах системи ООН. Відповідно до свого мандату IBSP пропонує державам-членам свій досвід як важеля наукового потенціалу для наукових інновацій та сталого розвитку.

Більш детальна інформація про Міжнародну програму з фундаментальних наук – за посиланням.

За інформацією МАН України та прес-служби НАН України

Читайте також: