До Одеси в акваторію морського вокзалу прибуло легендарне науково-дослідне судно «Бельгіка», що було передано Україні Королівством Бельгія для розвитку моніторингу морів.
«З часу окупації Криму Україна з 2014 року залишилася без технічного інструменту для моніторингу Чорного й Азовського морів. Тепер ситуація зміниться і ми зможемо відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Вдячний Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок, а партнерам з проєкту EU4EMBLAS, Спільному дослідницькому центру ЄС та Український науковий центр екології моря за співпрацю», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Із порту Зеебрюгге, Бельгія до Одеси судно пройшло 8,600 км. На шляху до України, українські та міжнародні науковці оцінили наявність плавучого сміття, відбрали проби морської води і донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин – забрудників та мікропластику, виділили ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів.
«Бельгіка» базуватиметься в місті Одеса. Наступний крок – процедура реєстрації судна і надання йому нової назви. І вже цього року судно зможе вийти у свій перший науковий рейс для проведення досліджень у Чорному, а згодом і в Азовському морях.
Читайте також:
- ЗАСТРИБНУТИ ДО “НАУКОВОГО ПОТЯГА”:про підписання угоди про участь України в рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» в програмі з досліджень та навчання «Євратом». Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- НАУКОВИЙ ТРАФІК І ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ. Про нові «спектральні» канали з великою пропускною здатністю. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ЧИ ЗАГРОЖУЮТЬ НАМ «ТРОЯНЦІ» І «КЕНТАВРИ»? Яку шкоду «інопланетні гості» – великі і малі космічні тіла – можуть нанести нашій цивілізації? Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ПРОГРАМА “ГОРИЗОНТ ЄВРОПА” – ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ. Спрямування програми на практичне застосування інноваційних рішень створює нові можливості для українських організацій. Газета “Світ”, № 35 – 36, вересень, 2021 р.
- НА ВІСТРІ СУЧАСНОЇ БІОЛОГІЇ. Завідувач кафедри біотехнології та біоінформатики ІВТ Олексій Нипорко про сучасні дослідження. Газета “Світ”, №33 – 34, вересень, 2021 р.
- З КРАЇНОЮ ЗРОСТАЛИ РАЗОМ. Про здобутки нашої академічної науки йшлося під час ювілейної сесії загальних зборів НАНУ. Газета “Світ”, №33 – 34, вересень, 2021 р.