Найкращими містами в Україні за якістю повітря стали Хмельницький, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Тетіїв, а за критерієм сталої мобільності перемогли Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Дрогобич.
Такими стали результати всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря «Краще місто», який запустила ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» влітку 2021 року, передає ecopolitic.com.ua.
Місто Дубно отримало відзнаку за критерієм сталої мобільності.
Для участі у конкурсі необхідно було подати відповідну заяву від міста. Далі проходило опитування мешканців і мешканок міст-учасників конкурсу, зокрема щодо оцінки якості громадського транспорту, ситуації з паркуванням, велосипедною інфраструктурою, зеленими зонами та моніторингом якості повітря.
Організатори конкурсу отримали більше тисячі відгуків. Система оцінювання заявок була багатовимірна. Це і відгуки громадськості, і статистичні дані – наприклад, дані щодо викидів, оцінка розподілу бюджетів, реєстрація старих автомобілів. Всього організатори конкурсу отримали 33 заявки від 27 міст. За підсумками конкурсу були визначені міста-переможці за критерієм кількості населення: до 50 тисяч – лише для номінації «Повітря», від 50 до 100 тисяч, від 100 до 250 тисяч та більше 250 тисяч населення.
Одеса опинилась у топ-3 міст України з найбруднішим повітря, а Київ протягом двох днів, 11-12 жовтня, не покидав “провідних” позицій у рейтингу мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям у світі.
Читайте також:
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА.Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках.
- МАСКА ДЛЯ СУПЕРГЕРОЯ, ЯКИЙ НЕ ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО ПІДСЛУХАЛИ. Як випускник КПІ став співвласником успішних проєктів ARTKB і Hushm. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПPО ЦИКЛІЧНІСТЬ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ТА ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ЇЇ ЗГАСАННЯ. Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- Голова Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Олексій КОЛЕЖУК: УКРАЇНІ ПОТРІБНА ПРОГРАМА «ВЕЛИКОГО НАУКОВОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ». Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- COVID-19. ПОКАЗНИКІВ ВЕСНЯНОЇ ХВИЛІ МОЖНА ОЧІКУВАТИ ВЖЕ ЗА ТИЖДЕНЬ. Інтерв’ю із заступником диpектоpа з наукової pоботи ІПММС членом-кореспондентом НАН України Ігорем БРОВЧЕНКОМ. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПРЕСТИЖНА АМЕРИКАНСЬКА ПРЕМІЯ З ФІЗИКИ – КОЛИШНЬОМУ КИЯНИНУ. Українські фізики тепло привітали свого колегу – відомого вченого фізика-теоретика Емануїла Рашбу (Гарвардський університет). Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.