27 жовтня 2021 року на засіданні Президії НАН України було підписано Генеральну угоду про науково-технічне співробітництво в галузі авіації між Національною академією наук України та Державним підприємством «АНТОНОВ» і Протокол про науково-технічне співробітництво в галузі авіації між Національною академією наук України та Державним підприємством «АНТОНОВ» на 2022-2024 роки.
Як зазначив Президент НАН України академік Анатолій Загородній, співпраця між Академією та підприємством переживала не тільки періоди інтенсивного наукового пошуку, вирішення складних технічних задач, але й періоди деякого «затишшя», що були пов’язані зі значними економічними негараздами як у нашій державі, так і в цілому в світі.
Він подякував керівництву ДП «АНТОНОВ» за поновлення ділових контактів з Академію та виведення їх на новий якісний рівень і наголосив, що розробки науковців НАН України максимально сприятимуть забезпеченню високої конкурентоспроможності продукції Авіаційного комплексу.
Відповідно до Угоди, основні напрями співробітництва будуть стосуватися прикладних аеродинамічних досліджень, досліджень в галузі забезпечення міцності конструкцій літаків на стадії розроблення та в процесі їх експлуатації, розроблення та впровадження нових технологій і техніки у виробництво, проєктування літака і його систем згідно із сучасними вимогами до безпеки з урахуванням відмов, розроблення і впровадження на базі інформаційних технологій процесів проєктування, виготовлення і підтримки виробів авіаційної техніки протягом життєвого циклу (CALS-, CAD-CAM, CAE- технології), комплексних досліджень щодо імпортозаміщення сплавів, матеріалів, бортових систем та обладнання виробництва РФ, вирішення проблем охорони навколишнього середовища з питань шуму на місцевості та емісії, розроблення і впровадження у виробництво вдосконалених та нових перспективних авіаційних матеріалів, в тому числі композиційних матеріалів, вдосконалення бортового радіоелектронного обладнання (БРЕО), систем, устаткування, тренажерів, розроблення перспективних організаційно-технічних форм технічної експлуатації й технічного обслуговування літаків АН у сучасних умовах, спільного забезпечення підвищення кваліфікації фахівців у сфері високих технологій тощо.
Наостанок сторони висловили взаємну упевненість, що підписана Угода стане вагомим реальним кроком у напрямі відновлення спільної співпраці, яка буде сприяти активному розвитку авіабудівної галузі України.
Фото та матеріали прес-служба НАН України
Читайте також:
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА.Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках.
- МАСКА ДЛЯ СУПЕРГЕРОЯ, ЯКИЙ НЕ ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО ПІДСЛУХАЛИ. Як випускник КПІ став співвласником успішних проєктів ARTKB і Hushm. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПPО ЦИКЛІЧНІСТЬ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ТА ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ЇЇ ЗГАСАННЯ. Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- Голова Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Олексій КОЛЕЖУК: УКРАЇНІ ПОТРІБНА ПРОГРАМА «ВЕЛИКОГО НАУКОВОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ». Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- COVID-19. ПОКАЗНИКІВ ВЕСНЯНОЇ ХВИЛІ МОЖНА ОЧІКУВАТИ ВЖЕ ЗА ТИЖДЕНЬ. Інтерв’ю із заступником диpектоpа з наукової pоботи ІПММС членом-кореспондентом НАН України Ігорем БРОВЧЕНКОМ. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПРЕСТИЖНА АМЕРИКАНСЬКА ПРЕМІЯ З ФІЗИКИ – КОЛИШНЬОМУ КИЯНИНУ. Українські фізики тепло привітали свого колегу – відомого вченого фізика-теоретика Емануїла Рашбу (Гарвардський університет). Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.