До КПІ завітав Мауріціо Аскеро, фешн-менеджер і співвласник компанії Maas Markets Ltd, щоб обговорити можливість установлення меморіальної дошки видатному фізикові Георгію Де-Метцу.
Де-Метц був ректором Київської політехніки в 1919—1920 роках, завідував кафедрою фізики. З ініціативою вшанувати пам’ять науковця виступили іноземні підприємці, які мешкають у будинку, що свого часу побудував і в якому жив Де-Метц.
«Наші італійські друзі виступили з ідеєю, запропонували структуру й дизайн меморіальної дошки. А ми, КПІшники, готові допомогти в реалізації такого проєкту, щоб увічнити пам’ять нашого ректора і професора в місті Києві. Звісно, попереду велика робота, пов’язана з художніми експертизами, з обговоренням проєкту з громадськістю, зі студентством, але ми сподіваємось, меморіальна дошка з’явиться в будинку на вулиці Гончара, 44. Це буде чудове доповнення до Алеї зірок, де є пам’ятний камінь на честь Де-Метца», — розповідає проректор з міжнародних зв’язків КПІ Сергій Сидоренко.
Дизайн дошки розробляє італійський архітектор і дизайнер Паоло Коя. Перед початком роботи він відвідав будинок ученого, дослідив його біографію та внесок у світову науку.
«Я тут, щоб представити проєкт. І я дуже щасливий бути причетним до створення чогось, сповненого глибоким сенсом. Я думаю, це надзвичайний проєкт для нас, гарна нагода показати, якою людиною був Де-Метц, пояснити, що він робив. Я вирішив зробити пам’ятний знак, сповнений символізмом: головний корпус КПІ — один з таких символів», — ділиться пан Коя.
На зустрічі сторони домовилися про співпрацю та обговорили подальші кроки створення меморіалу.
Читайте також:
- Президент Європейської дослідницької ради Марія ЛЕПТІН: «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШИТИ НАЙВАЖЛИВІШІ ПРОБЛЕМИ НАШОГО ЧАСУ». Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОСТАННЄ СЛОВО МАЄ БУТИ ЗА ВЧЕНИМИ. Матеріал Вадима ЛОКТЄВА, академіка НАН України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯДЕРНІ ВИКЛИКИ. Як ядерна енергетика впливає на розвиток країни і що наука може запропонувати атомній галузі. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА.Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МАСКА ДЛЯ СУПЕРГЕРОЯ, ЯКИЙ НЕ ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО ПІДСЛУХАЛИ. Як випускник КПІ став співвласником успішних проєктів ARTKB і Hushm. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПPО ЦИКЛІЧНІСТЬ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ТА ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ЇЇ ЗГАСАННЯ. Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- Голова Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій Олексій КОЛЕЖУК: УКРАЇНІ ПОТРІБНА ПРОГРАМА «ВЕЛИКОГО НАУКОВОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ». Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- COVID-19. ПОКАЗНИКІВ ВЕСНЯНОЇ ХВИЛІ МОЖНА ОЧІКУВАТИ ВЖЕ ЗА ТИЖДЕНЬ. Інтерв’ю із заступником диpектоpа з наукової pоботи ІПММС членом-кореспондентом НАН України Ігорем БРОВЧЕНКОМ. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- НАЗЯВО: ЩО ДАЛІ? Чи будуть визнані недійсними і скасовані ухвалені цим складом НАЗЯВО рішення, а також, як далі відбуватимуться акредитаційні процедури. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПРЕСТИЖНА АМЕРИКАНСЬКА ПРЕМІЯ З ФІЗИКИ – КОЛИШНЬОМУ КИЯНИНУ. Українські фізики тепло привітали свого колегу – відомого вченого фізика-теоретика Емануїла Рашбу (Гарвардський університет). Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.