З 25 жовтня по 2 листопада Чорнобильську АЕС відвідали експерти Корейського науково-дослідного інституту атомної енергії (KAERI), які взяли участь у випробуваннях корейських пілотних технологій поводження з радіоактивними матеріалами (РАВ). Про це повідомила пресслужба Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».
«KAERI та ЧАЕС мають спільний інтерес у знятті з блоків експлуатації та поводженні з РАВ, тож у майбутньому ми сподіваємося продовжити розвивати технології та досягти їх успішної комерціалізації», — розповів проєктний менеджер програми поводження з радіоактивними відходами KAERI Кунйонг Лі (Keunyoung Lee).
Випробування проводились за двома технологіями: поводження із радіоактивним графітом та видалення трансуранових елементів за допомогою відібраних зразків. Здійснювали їх працівники вимірювальної водно-хімічної лабораторії ЧАЕС.
Корея у 2014 році прийняла рішення про зупинку власних АЕС, у яких спливає термін експлуатації, і розробку програми підготовки технологій зняття атомних станцій з експлуатації.
Читайте також:
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА. Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МІЛЬЯРД ДЕРЕВ ЗА ТРИ РОКИ? Як вирощують ліси, збільшують лісистість та що загрожує степовим територіям України. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- АДАПТУЙСЯ АБО ПОМРИ. Про що говорить збільшення частоти й інтенсивності катастрофічних погодних подій. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
- ВІД ПОЖЕЖ НАС РЯТУВАЛИ ТІЛЬКИ ДОЩІ. Доктор біологічних наук Сергій Зібцев розповів про катастрофи у Європі та чи горітимуть наші ліси. Газета “Світ”, № 34 – 35, вересень 2021 р.
- «ІДА» НАГАДАЛА ПРО ПОВАГУ ДО ДОВКІЛЛЯ та необхідність діяти тут і зараз. Про важливість адаптації влади та суспільства кожної країни до змін клімату. Газета “Світ”, №33-34, вересень 2021 р.
- КРИМ, ЯКИЙ МИ ЛЮБИЛИ-2. Як російські окупанти нищать парки півострова. Руйнування і загарбництво – ключові визначення російської окупації для природи Криму. Газета “Світ”, № 33-34, вересень 2021 р.