Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України став членом експерименту LHCb на Великому адронному колайдері

Протягом декількох останніх років вчені Інституту сцинтиляційних матеріалів (ІСМА) НАН України розробляли та просували ідею щодо створення нового непрозорого сцинтиляційного середовища для детектування часток у експериментах з фізики високих енергій. І цей напрям був визнаний перспективним у Європейській організації з ядерних досліджень (ЦЕРН).

Як повідомили у прес-службі НАН України, наслідком цього визнання стало запрошення групи вчених ІСМА під керівництвом доктора технічних наук Андрія Бояринцева до участі в одному з чотирьох центральних експериментів на Великому адронному колайдері – LHCb (Large Hadron Collider beauty).

В рамках колаборації планується оновлення детектору PLUME з використанням нових сцинтиляторів, розроблених у ІСМА.