24 листопада Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2022 рік, прийнявши Щорічну Програму – Annual Work Programme 2022. Завдяки збільшеному бюджету в майже 3,9 мільярда євро на наступний рік, Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та виробничої практики, стажування та викладання, створення проєктів транскордонного співробітництва у сферах освіти та професійного розвитку, молоді та спорту. Про це ідеться у повідомленні Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Програма й надалі підтримуватиме молодь та заохочуватиме її участь у демократичному житті, вносячи значний внесок у досягнення цілей Європейського року молоді 2022 (European Year of Youth 2022), який було оголошено у вересні 2021 року.
Основними новаціями, запровадженими сьогодні у конкурсах, є: Forward-looking projects; More exchanges with third countries; More inclusive DiscoverEU; Bringing the EU closer to schools; Simpler financing of cooperation projects (детальніше).
Оголошення конкурсів – Call for proposals 2022:
- Керівництво до Програми – Programme Guide 2022 (in the Erasmus+ Website)
- Щорічна Програма – Annual Work Programme 2022
- Прес-реліз: Press release
- Коротко про Програму: Factsheet
- Доступ до Програми країн-партнерів з поза ЄС: opportunities from ourside EU
- Про міжнародний вимір Програми: international dimension 2022
- Напрямі відкриті для України з кінцевими термінами подання заявок (DEADLINES) – за посиланням тут.
Нагадуємо, що 25 березня Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової Програми ЄС Еразмус+ на 2021-2027 рр.! Завдяки бюджету понад 28 мільярдів євро, оновлена Програма буде не лише більш міжнародною, але й більш інклюзивною, цифровою та екологічною! Деталі, оголошення конкурсів та подання заявок – на порталі ЄС.
Еразмус+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці.
Ключові пріоритети Програми: якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір. Крім цього, продовжується підтримка викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції щодо майбутніх викликів і можливостей ЄС в межах напряму Жан Моне.
Для успішної участі організацій в нових конкурсах, Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань освіти, молоді та спорту у співпраці з Європейським агентством із питань освіти і культури Європейської Комісії проводять низку міжнародних он-лайн заходів щодо відкритих можливостей та умов конкурсів, так само як і Національний Еразмус+ офіс в Україні у співпраці з партнерами:
- 23-25 листопада 2021 р. про міжнародний вимір (англійська мова) – Erasmus+ Worlwide Online Seminar
- 30 листопада 2021 р. про Віртуальні обміни у сфері вищої освіти та молоді (англійська мова) – Інфосесія онлайн “Erasmus+ Virtual Exchanges Funding Opportunities” (конкурс оголошено до 22.02.2022 р.)
- 30 листопада 2021 р. семінар Рівність та інклюзивність в Програмі ЄС Еразмус+: тематичні сесії та пошук партнерів, (англійська та жестова мови) деталі та реєстрація – за посиланням тут.
- 1 грудня 2021 р. оголошення національних пріоритетів Програми ЄС Еразмус+ у сфері вищої освіти та підготовка (структурних) проєктів з розвитку потенціалу вищої освіти (Міністерство освіти і науки України та НЕО в Україні) – за посиланням тут.
- 2 та 14 грудня 2021 р. про Розвиток потенціалу вищої освіти – Інфосесія онлайн (англійська мова) “Capacity Building in Higher Education – Erasmus+”
- 8 грудня 2021 р. про Розвиток потенціалу професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти – Інфосесія онлайн (англійська мова) “Capacity building in the field of Vocational Education and Training (VET)”
- 13-21 грудня 2021 р. Інфосесії для країн регіону Східного партнерства та національні семінари.
- 20-21 грудня 2021 р. Семінар-тренінг для інституційних координаторів Еразмус+ та Відділів міжнародних зв’язків щодо новацій конкурсів 2022 р. (змішаний формат – реєстрація вже скоро).
Протягом грудня будуть розміщуватись відеоресурси щодо особливостей конкрсів та заповнення аплікаційних форм.
Протягом грудня 2021 р. з моменту відкриття конкурсів Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України спільно з Представництвом ЄС в Україні та Національним Еразмус+ офісом в Україні й іншими партнерами планують проводити серію он-лайн заходів з детальною презентацією можливостей, умов участі українських організацій за всіма відкритими конкурсами 2022 р.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.