26 листопада 2021 року керівництво та члени Національної академії наук України взяли участь у заходах з увічнення пам’яті Бориса Євгеновича Патона в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Зі вступним словом звернувся ректор Київського політехнічного інституту академік НАН України Михайло Згуровський. Він розповів про неабияку роль родини Патонів у житті Київського політеху. Батько Бориса Євгеновича – Євген Оскарович віддав університету 35 років свого життя. Він розпочав свою роботу в 1904 році – будував мости, залучаючи студентів та науковців до цієї справи. Він створив тут кафедру електрозварювання, пізніше – факультет електрозварювання. Звідси вийшов знаменитий Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона. Життєвий шлях Бориса Євгеновича Патона розпочалося саме зі стін КПІ. Родина Бориса Патона довгий час мешкала на території інституту в будинку професорсько-викладацького складу, саме тут він і здобув вищу освіту.
Далі ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський, Президент НАН України академік НАН України Анатолій Загородній, заступник директора Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона академік НАН України Леонід Лобанов та онука Бориса Євгеновича Патона – Ольга урочисто відкрили пам’ятник Борису Патону біля корпусу №1.
З вітальним словом звернувся Президент Національної академії наук України академік НАН України Анатолій Загородній. Він відзначив, що Київська політехніка завжди посідала вагоме місце в житті Бориса Євгеновича Патона. А його виняткові здібності як лідера, ученого, організатора, надзвичайну роль та внесок у розвиток науки важко осягнути.
З вітальним словом звернувся Президент Національної академії наук України академік НАН України Анатолій Загородній. Він відзначив, що Київська політехніка завжди посідала вагоме місце в житті Бориса Євгеновича Патона. А його виняткові здібності як лідера, ученого, організатора, надзвичайну роль та внесок у розвиток науки важко осягнути.
Далі учасники заходу перейшли до будинку за адресою проспект Перемоги 37Д, де проживав Борис Євгеновича. На його честь на фасаді будівлі було відкрито меморіальну дошку.
Наостанок всіх учасників запросили до Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, якому віднині присвоєно ім’я Бориса Патона. Всі присутні мали змогу ознайомитись з пам’ятками історії університету на алеї видатних вчених, життя і діяльність яких були тісно пов’язані з КПІ, експозиціями музею, експозиціями Відділу авіації і космонавтики ім. І.І. Сікорського.
Фото та матеріал прес-служби НАН України
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.