Мінцифри провело Дія.EduCon — онлайн-подію, присвячену цифровій освіті. Запустили Дія.Цифрова освіта 2.0 — оновлений портал і англомовну версію сайту, а також презентували результати проекту. За час існування порталу Дія.Цифрова освіта відвідали 3 млн користувачів, а зареєструвалися на навчання понад 1 000 000. Про це ідеться у повідомленні Урядового порталу.
Портал Дія.Цифрова освіта — це можливість безоплатно навчатися в інноваційному форматі освітніх серіалів за участі експертів і селебріті. Загалом на порталі вже близько 70 освітніх серіалів із цифрової грамотності для юристів, вчителів, медиків, журналістів, держслужбовців, школярів тощо.
На події презентували результати нового соціологічного дослідження цифрової грамотності українців.
Частка українців, цифрові навички яких нижче позначки «базовий рівень», скоротилась на 5,2% або ж на 1,42 млн людей і наразі становить 47,8%.
Найбільш розвиненими з 2019 року залишаються інформаційні та комунікаційні навички. Водночас «просідаючими» залишаються навички вирішення життєвих проблем і навички створення цифрового контенту.
Динаміка зростання цифрових навичок у період 2019-2021 років: +6,7% навички створення цифрового контенту, +3,5% комунікаційні навички, +2,8% інформаційні навички, +2,6% навички розв’язання життєвих проблем.
37,3% українців стикалися за останній рік з отриманням шахрайських повідомлень («фішинг»), що на 16% більше, порівнюючи з 2019 роком. Повні результати дослідження доступні за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/research
Тетяна Нанаєва, голова цифрового комітету при МОН, експерт з цифрових компетентностей Мінцифри, за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа презентувала нові рамки цифрових компетентностей: для освітян, підприємців і державних службовців.
Ознайомитися з новими рамками цифрових компетентностей можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/korysni-posylannya
Також Мінцифри розвиває офлайн-мережу хабів цифрової освіти — їх понад 6 000 по всій Україні (бібліотеки, ЦНАПи, приватні компанії тощо), де всі охочі безоплатно можуть навчатися цифрової грамотності.
Стратегічний партнер події — Програма EGAP, що фінансується Швейцарією і реалізується Фондом Східна Європа. Подію організовано в партнерстві з «Проєктом підтримки Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.