Міжурядова організація Group of Earth Observation (GEO) відзначила почесною премією – GEO Individual Excellence Award 2021 – заступницю директора Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України, завідувачку відділу космічних інформаційних систем та технологій цього Інституту доктора технічних наук, професора Наталію Куссуль – за видатний особистий внесок у діяльність цієї організації. Церемонія нагородження відбулася 26 листопада 2021 року в межах чергового Пленарного Тижня GEO-17 Plenary.
Доктор технічних наук, професор Наталія Куссуль представляє Україну у Високорівневій робочій групі Європейського регіонального центру EuroGEO. Як членкиня українського представництва в GEO вона доклала зусиль для переведення України до Європейського регіонального сектору з пострадянського, а також для включення України до Європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі з космосу.Учена бере активну участь у виконанні флагманського проєкту міжурядової групи GEO GEOGLAM, спрямованого на створення методів і технологій супутникового агромоніторингу на основі інтелектуальних обчислень, з боку України координує проєкти за програмами ЄС FP-7 та Horizon 2020, які є європейським внеском до робочого плану GEO, зокрема визнані у світі проєкти SIGMA,ERA-Planet та e-shape.
Під керівництвом української науковиці розроблено методологію глибинного навчання для геопросторових даних, виконано низку робіт у міжнародній кооперації в інтересах впровадження новітніх супутникових технологій у вирішення проблем сталого розвитку та створення міжнародної системи систем із космічних спостережень Землі GEOSS. 2011 року Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України було включено до мережі полігонів агромоніторингу JECAM.
Колектив науковців під керівництвом доктора технічних наук, професора Наталії Куссуль виборов ґранти на розвиток хмарних обчислень для інтелектуальних задач супутникового моніторингу в межах державно-приватного партнерства GEO-Amazon та GEO-Google Earth Engine.
За інформацією Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА УкраїниМатеріали опублікували: Прес-служба НАН України
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.