Мінінфраструктури пропонує включити Київське водосховище до мережі європейських транспортних шляхів (TEN-T).
Про це заступник міністра Юрій Васьков повідомив газеті «Світ» у відповідь на наш інформаційних запит. Зокрема, у відповіді зазначено:
«1. До мережі TEN-T планується включити судноплавну дшянку р1чки Дніпро від м. Херсона до н. п. Нижні Жари.
- Річку Прип ‘ять не планується включати до мережі ТЕN-Т.
- Включення українських судноплавних річок до мережі TEN-T зафіксовано в Національній економічній стратегії на період до 2030 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 179».
На думку експерта Національного екологічного центру Георгія Веремійчика це рішення є таким, що не відповідає вимогам часу.
«По-перше, ця ділянка Дніпра недостатньо обстежена з екологічної точки зору. Зокрема, незрозуміло, як поведе себе радіоактивний мул в разі інтенсифікації руху Київським морем. По-друге, Нижні Жари – це білоруський порт, і таким чином ми ігноруємо загальний європейський тренд на міжнародну ізоляцію нинішнього політичного режиму Білорусі. По-третє, Київське водосховище треба оцінювати ще й з важливості його для Смарагдової мережі, чого теж зроблено не було», – зазначив Георгій Веремійчик.
За інформацією «Світу», установи НАНУ до оцінки наслідків такого рішення не долучалися.
Автор: Олег Листопад
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.