У п’ятницю, 3 грудня 2021 року, Президент України підписав Указ про заходи щодо відновлення та розвитку морських наукових досліджень і науково-дослідного флоту. Про це повідомляє МОН України.
Володимир Зеленський постановив Кабінету Міністрів у тримісячний строк розробити та затвердити план заходів щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку морських наукових досліджень і екологічного моніторингу морів, участі України у проведенні полярних досліджень, проведення державних цільових науково-технічних програм, розрахованих на довгостроковий період.
Указом Президент також постановив проведення заходів щодо:
- аналізу актуальних положень Державної цільової науково-технічної програми досліджень на 2011-2023 роки в Антарктиці (з урахуванням можливостей проведення досліджень на науково-дослідному судні «Ноосфера»);
- аналізу діяльності державних науково-дослідних установ у сфері морських наукових досліджень з метою уникнення дублювання функцій, підвищення ефективності використання кадрового потенціалу, матеріальних ресурсів і бюджетних коштів;
- відновлення протягом 2022-2023 років споруд науково-дослідних установ і будівництва нових для сучасних лабораторій;
- інвентаризації суден, які перебувають на балансі державних науково-дослідних установ і не експлуатуються. Визначення суден, придатних до відновлення, забезпечення ремонту та введення в експлуатацію;
- розвитку інфраструктури для постійного базування науково-дослідного флоту;
- будівництва науково-дослідних суден підприємствами суднобудівної промисловості України (протягом 2022-2030 років);
- підвищення соціальних стандартів для моряків науково-дослідного флоту, зокрема рівня оплати праці;
- усунення диспропорцій в умовах оплати праці та соціального захисту вчених, які проводять полярні дослідження;
- розвитку кадрового потенціалу, зокрема відновлення проходження студентами практики в морі на навчальних і науково-дослідних суднах.
Окрім цього, планується вирішення питання фінансування комплексного екологічного моніторингу стану територіального моря України та виключної економічної зони з використанням науково-дослідного судна «Борис Александров», а також введення в експлуатацію науково-дослідного судна «Володимир Паршин».
Читайте далі:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.