На космічний корабель DART, запущений ракетою Falcon 9, встановили камеру Gecko від компанії українця Макса Полякова.
DART оснащений продуктом Dragonfly Aerospace Gecko, високопродуктивним супутниковим формувачем зображень, пише сайт української компанії. Космічний корабель DART запустили на борту ракети-носія SpaceX Falcon 9.
На його супутник LICIACube поставили камеру нашої розробки, яку назвали Люк. Другий імідж-сканер від NASA як пасхального яйця носить ім’я принцеси Леї.
«Вибір камери Gecko для цієї першої у своєму роді місії NASA є підтвердженням високої технологічності та якості продуктів Dragonfly. Наші оптичні камери вже зарекомендували себе як надійне рішення для місій різної складності, зокрема й для далекого космосу, що було оцінено Argotec і NASA. Ми пишаємося причетністю до місії DART, яка дозволить вивчити потенційні можливості захисту Землі від зіткнень з астероїдами», – розповів генеральний директор та співзасновник компанії Dragonfly Aerospace Браян Дін.
Місія DART полягає в тому, щоб перевірити захист Землі від великих астероїдів, перенаправляючи потенційно небезпечні космічні об’єкти за допомогою кінетичного удару. Основна мета – трохи змінити рух астероїдів і дозволити наземним телескопам точно вимірювати величину орбітального усунення.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- Президент НАН України академік Анатолій ЗАГОРОДНІЙ: «У СКАРБНИЦІ ЗДОБУТКІВ АКАДЕМІЇ ЧИМАЛО РЕЗУЛЬТАТІВ СВІТОВОГО РІВНЯ». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- «НЕ ЗАГУБИТИ» ІДЕЇ Й АМБІЦІЇ.Які вони, майбутні зміни у науці й освіті та про що говорили молоді науковці у Верховній Раді. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- УКРАЇНСЬКА МОВА (МІЖ)НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ та люди, які допомагають їй ширитись світом.Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ДЖОРЖ – ГЕОРГІЙ ГАМОВ: ГЕНЕТИЧНИЙ КОД. Історія знає випадки, коли науковець здійснив мінімум три відкриття, які заслуговують Нобеля, але премії так і не отримав. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- ОПТИМІСТИЧНА «НІЧ НАУКИ». Науковці готові демонструвати свої здобутки, налагоджувати співпрацю з колегами і просто популяризувати галузь, у якій працюють. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.