Хоча новому штаму коронавірусу немає місяця, проте лікарі вже встигли зібрати попередні дані та заспокоїти панікерів чи нажахати надто спокійних індивідів. Про кілька фактів про новий штам розповіли у Національному університеті охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика з посиланням на bbc.
Щодо заразності докази поки що не на користь “обвинуваченого”. Омікрон виявили після того, як вчені звернули увагу на хвилю заражень у Південній Африці. За останні три тижні кількість нових випадків там збільшилась майже у 13 разів – з 275 до 3 700 щодня.
Однак маємо одразу кілька підстав для оптимізму.По-перше, ПАР має чудову систему виявлення нових патогенів і добре оснащені лабораторії, тому виявити Омікрон вдалося досить швидко. Це означає, що вчасно запроваджені обмежувальні заходи майже напевно спрацюють краще, ніж це було у випадку з Альфою та Дельтою.
По-друге, навіть якщо наявні вакцини виявляться не настільки ефективними проти зараження новим варіантом, то імунний захист від важкої інфекції та летальних випадків залишається, як і раніше, високим. А представники Pfizer навіть пообіцяли за 100 днів надати першу партію нової версії вакцини, адаптованої до нового варіанту.І по-третє, судячи з попередніх даних, Омікрон переноситься значно легше, ніж Дельта.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.