У конкурсі «Наука для безпеки та сталого розвитку України» Національного фонду досліджень України перемогли три проєкти вчених Львівської політехніки.
Загалом із допущених до конкурсу 268 проєктних заявок відібрали 57, із яких 29 ― від науково-дослідних установ Національної академії наук України та 17 ― від закладів вищої освіти України.
Конкурсна комісія НФДУ рекомендувала на реалізацію за рахунок грантової підтримки:
- проєкт завідувачки кафедри систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Наталії Шаховської «Методи та засоби дослідження маркерів старіння та їх впливу на постковідні ефекти для подовження працездатного періоду»,
- проєкт завідувача кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування та післядипломної освіти Назарія Подольчака «Оцінка наслідків впливу Covid-19 на кадровий потенціал України та визначення шляхів їх подолання»,
- проєкт завідувача кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Анатолія Андрущака «Оптично- та акустичноконтрольовані пристрої для керування терагерцовим випромінюванням на основі кристалічних і нанокомпозитних матеріалів».
Нагадуємо, мета конкурсу Національного фонду досліджень України ― фінансування найкращих наукових проєктів, спрямованих на розв’язання актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні.
Головні критерії оцінювання проєктних заявок: якість запланованого дослідження; його значущість для розвитку науки/ техніки/ технологій/ суспільства, відповідно до спрямування; якість і реалістичність запропонованого плану виконання; науковий доробок виконавців.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.