Уряд схвалив амбітний оновлений Національно-визначений внесок до Паризької Угоди. Відтепер актуальність питання впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні набуває дедалі більшого значення. Окрім цього, Європейська Комісія планує запровадити механізм вуглецевого коригування на кордоні, який впливатиме на можливості експорту продукції українських виробників до країн ЄС.
Тому, Міндовкілля розпочинає процес консультацій усіх зацікавлених сторін для обговорення питання впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Адже для України цей процес є абсолютно новим інструментом реалізації державної політики в сфері зміни клімату.
Під час заходу планується обговорити такі питання:
- передумови та готовність України до впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів;
- комплексний підхід до формування державної політики з урахуванням існуючих інструментів;
- обмін досвідом з ЄС щодо викликів та можливостей впровадження та функціонування такої системи.
У ході консультацій ми проведемо 9 тематичних заходів. На них ми пояснимо принцип функціонування складових елементів цієї системи та особливості її застосування в Україні, ознайомим з міжнародним досвідом.
Запрошуємо представників Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, галузевих та бізнес асоціацій, приватних та державних підприємств, міжнародних донорів та фінансових установ, українських банків та юридичних компаній, наукових та дослідних організацій та громадськості.
Коли: 16 грудня 2021 року з 09:30 до 12:30.
Де: онлайн платформа ZOOM. Реєстрація для участі безпосередньо перед заходом за посиланням: https://adelphi.zoom.us/webinar/register/WN_pmYm4YVvRjSSg_35iVvR6g
Після реєстрації учасник автоматично отримає посилання на доступ до заходу.
Організатори: Міндовкілля за підтримки Німецького товариство міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проєкту «Підтримка встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів (СТВ) в Україні» у взаємодії з міжнародною консалтинговою компанією «Аdelphi».
Довідково:
Верховна Рада України прийняла ЗУ «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». З 01 січня 2021 в Україні здійснюється моніторинг, звітність та верифікація викидів парникових газів на рівні окремих установок. Перші достовірні та верифіковані дані про викиди на рівні установок за період 2021 року отримаємо вже у першому кварталі 2022 року. Такі дані за період трьох років стануть основою для ефективного впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.
З інформацію щодо функціонування моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів можна ознайомитися за посиланням
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.