У Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ» відбувся другий науковий семінар «Патонівська школа та науково-технічний прогрес», присвячений пам’яті видатного вченого та організатора науки Бориса Євгеновича Патона. Серед гостей заходу — викладачі та студенти кафедри зварювання НТУ «ХПІ» та Харківського машинобудівного коледжу, представники навчальних, наукових та громадських організацій. Вони заслухали доповідь про знамениту людину, а також переглянули тематичну виставку, головним експонатом якої став портрет Бориса Патона, який створила харківська художниця Антоніна Анорічева-Єрьомка.
Спікером заходу був один із його організаторів, аспірант кафедри зварювання НТУ «ХПІ», вчений секретар Академії військово-історичних наук та козацтва (АВІНК) Павло Ситников. Він презентував доповідь про життєвий шлях Бориса Євгеновича Патона та його батька — Євгена Оскаровича, про значення їхньої творчої спадщини, навів архівні матеріали та спогади відомих учених-зварників. Крім того, доповідач зазначив, що кафедра зварювання харківського Політеху, відкрита у 2010 році, була заснована за підтримки Б.Є. Патона.
Потім Павло Ситников від імені Президії АВІНК вручив нагороди та грамоти учасникам семінару, які сприяли його організації. Серед них: Заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри монументального живопису Харківської державної академії дизайну та мистецтв Антоніна Анорічева-Єрьомка — нагороджена відзнакою «За служіння мистецтву»; колектив Науково-технічної бібліотеки та студенти ХПІ Олег Овчаренко та Артем Ерпульов, начальник лабораторно-дослідницького комплексу зварювання та металознавства Харківського машинобудівного коледжу Анатолій Головня — грамотами АВІНК.
На завершення заходу було відкрито виставку наукових праць, друкованих видань, пам’ятних медалей та відзнак, пов’язаних з діяльністю родини Патонів.
Організатори — кафедра зварювання НТУ «ХПІ», Академія військово-історичних наук та козацтва (АВІНК), Харківська філія «Товариства зварників України». Захід відбувся 9 грудня 2021 року.
Читайте також:
- БОРИС ПАТОН: ПРОВІСНИК ЕРИ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Матеріал Михайла ЗГУРОВСЬКОГО, академіка НАН України, ректора НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.