Науковці Академії взяли участь у круглому столі, присвяченому основним тенденціям реалізації прав і свобод людини і громадянина в 2021 році

9 грудня 2021 року з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини провів круглий стіл «Основні тенденції реалізації прав і свобод людини і громадянина в 2021 році».

Учасники круглого столу обговорили широке коло питань, зокрема щодо дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та у населених пунктах вздовж лінії розмежування, з’ясування долі осіб, зниклих безвісті.

У заході взяли участь Голова Комітету Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер, голова реалізації програм делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Даніель Буннског, широке коло представників центральних органів виконавчої влади, громадських правозахисних та міжнародних організацій, наукової та експертної спільноти.

Національну академію наук України на заході представляли завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України доктор юридичних наук, професор Наталія Оніщенко (доповідь «Права людини – контекст сучасних реалій») і директор Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» член-кореспондент НАН України Володимир Устименко (доповідь «Роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у імплементації Україною Керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини»).

Відеозапис заходу.

За інформацією ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» та прес-служби НАН України