Екологічна ситуація в Арктиці через глобальне потепління продовжує демонструвати тенденцію до погіршення, повідомляє Інтерфакс з посиланням на агентство Associated Press (AP) та на огляд Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) США.
“Процеси (в Арктиці – ІФ) – стійкі, тривожні та беззаперечні. Зменшення великого снігового покриву, що колись огортав вершину світу, це один із найбільш хрестоматійних прикладів кліматичних змін”, – заявив глава NOAA Рік Спінард під час представлення огляду.
“Арктика – це система терморегуляції Землі. Мільярди людей залежать від її заспокійливого впливу на клімат. У нас – обмаль часу, коли ми можемо уникнути дуже затратних, смертоносних і незворотних впливів клімату на майбутнє”, – додав він.
AP уточнює, що згідно з дослідженням NOAA, період з жовтня 2020 до вересня 2021 року посів сьоме місце за величиною температур за весь час спостережень – з 2006 року. Однак сезон з жовтня до грудня 2020 року відзначився найтеплішою осінню, що спостерігалася в регіоні. Крім того, у Верхньому таборі – цілорічної дослідницької станції у центрі льодовикового щита Гренландії – вперше випав дощ.
AP зазначає, що Арктика нагрівається вдвічі-втричі швидше, ніж інші регіони планети. Проте через льоди, що тануть, перед людством постають нові виклики: зокрема, більш доступними стають видобуток нафти і газу, гірничодобувна діяльність, і між країнами, які бажають комерційного освоєння регіону, зростають розбіжності, уточнює агентство.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.