Компанія компанія Dell представила концепт ноутбука майбутнього, виробництво якого на 50% екологічніше, ніж виробництво актуальних лептопів.
За словами виробника, це досягається за рахунок ряду нових конструктивних рішень. По-перше, їх застосування знижує безпосередній негативний вплив на навколишнє середовище, а по-друге, підвищує ремонтопридатність лептопа, взаємозамінність його компонентів і як наслідок продовжує життєвий цикл системи.
Наразі Concept Luna – це не повноцінний продукт. Це скоріше бачення Dell того, в якими лептопи можуть стати осяжному майбутньому, якщо запозичать ідеї у представленого концепту. Платформа розроблена у співпраці з компанією Intel.
Ключовими особливостями Concept Luna є:
- зменшена на 75% в порівнянні зі звичайним лептопом материнська плата, для виробництва якої застосовується на 20% менше матеріалів, що вполовину скорочує вуглецевий слід при виробництві в порівнянні з актуальними ноутбуками;
- мінімум внутрішніх роз’ємів для підключення компонентів;
- материнська плата розташовується в дисплейній частині лептопа і відокремлена від батареї, яка розміщена під клавіатурою, що підвищує ефективність пасивного охолодження компонентів за рахунок більшої площі розсіювання тепла;
- підтримка LFP-батарей з удвічі збільшеним життєвим циклом в порівнянні з актуальними рішеннями;
- використання алюмінію в якості матеріалу корпусу, який можна переробити по закінченні терміну використання системи;
- легкий доступ до внутрішніх компонентів лептопа — необхідно відкрутити всього чотири гвинти. Майданчик з тачпадом легко демонтується, оскільки тут не використовуються ніякі клеючі компоненти;
- батарею, дисплей та інші компоненти ноутбука легко демонтувати і замінити, а також при необхідності використовувати їх в іншій аналогічній системі.
За словами компанії, на повне розбирання ноутбука буде потрібно близько 1,5 години.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.