Незаконні санітарні рубки у фокусі шведських журналістів!В Україні незаконні санітарні рубки стали настільки звичними, що влада навіть не намагається імітувати боротьбу з ними. Але що є звичним і “нормальним” в Україні, не завжди видається таким за її межами.
Як повідомляє Українська Природоохоронна Група – UNCG, днями журналісти Aftonbladet – одного з найбільших видань Швеції й усієї Скандинавії – оприлюднили результати розслідування щодо незаконних санітарних рубок в Україні. Мова про незаконні санітарні рубки, що їх проводить Великобичківський лісгосп на Закарпатті.
Минулого року зазначений лісгосп став фігурантом розслідування британців з Earthsight, адже проводив незаконні рубки, а отриману деревину продавав зокрема компанії IKEA.
Цього року шведські журналісти вирішили перевірити, що змінилося в роботі лісгоспу за понад рік, що минув після скандальної публікації Earthsight. Журналісти разом з членами Групи перевірили ділянки запланованих санітарних рубок і виявили, що рубати планують зокрема й здорові та життєздатні дерева.
Це очевидне порушення законодавства. І така незаконна деревина має всі шанси потрапити і на полиці магазинів IKEA.
Ба більше, Великобичківський лісгосп не лише продовжує рубати незаконно, він ще й маркує деревину лейблом FSC, що нібито свідчить про її законність та “екологічність”, ждодають активісти. Насправді, проблема не в конкретному лісгоспі чи в конкретній компанії. Проблема в самій системі, яка роками толерує масштабні незаконні рубки в Україні. А також в хижацьких апетитах деревообробних компаній, які лише нарощують споживання і не гребують деревиною дуже сумнівного походження. При цьому дурять своїх покупців заявами про “екологічність” та “сталість” продукції, зокрема демонструючи маркування FSC.
Активісти вважають, що годі й сподіватися, що це або будь-яке інше розслідування викличе хоч якусь реакцію з боку Міністерства захисту довкілля або Держлісагентства.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА. Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- МІЛЬЯРД ДЕРЕВ ЗА ТРИ РОКИ? Як вирощують ліси, збільшують лісистість та що загрожує степовим територіям України. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.