НТУ «Харківський політехнічний інститут» відвідала делегація Посольства Латвійської Республіки в Україні. У її складі: Надзвичайний та Повноважний Посол Ілгварс Клява, представники Латвійського агентства інвестицій та розвитку Каспарс Рожкалнс та Айнарс Межуліс. Мета — обговорення питань науково-технічного співробітництва з ХПІ, розвитку та інвестиції стартапів.
Під час зустрічі ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол виступив перед гостями з презентацією: розповів про історію, інноваційні розробки та стартапи університету, міжнародні рейтинги ХПІ та інші досягнення вишу. Особливу увагу ректор звернув на потенціал Науково-дослідного проектно-конструкторського інституту «Молнія» ХПІ — унікального підприємства, що забезпечує випробування різноманітних об’єктів на електромагнітну сумісність, ідеться у повідомленні. Аналогів такого інституту немає ні в Європі, ні в Азії, наголосив Євген Сокол.
Представники латвійської делегації розповіли, що на сьогоднішній день перспективними галузями для розвитку стартапів є біомедицина, фотоніка, оптика, біоекономіка, розумна енергетика та IT. Вони наголосили, що готові допомогти вченим та студентам ХПІ у розвитку та комерціалізації проектів. Крім того, харківський Політех може стати партнером для латвійських стартап-команд, яким необхідно провести тестування своїх прототипів або інші послуги.
«Сьогодні світ розвивається настільки швидко та динамічно, що, безумовно, питання не лише у тому, як реалізувати проект, а й у тому, щоб зробити раніше, ніж інші. Інакше його ефективність може бути значно меншою. Я думаю, що можна було б плідно співпрацювати у питаннях блискавкозахисту, електромагнітної сумісності, медичної електроніки. Крім того, у ХПІ є дуже потужна наукова школа в галузі хімії, турбінобудування», — сказав ректор ХПІ Євген Сокол.
Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява висловив зацікавленість у наукових розробках та стартапах харківського Політеху та пообіцяв підтримку у подальшому просуванні співпраці між ХПІ та Латвією.
За підсумками переговорів сторони домовилися, що ХПІ передасть представникам Латвійського агентства інвестицій та розвитку список основних напрямів, за якими можна розвивати партнерство, та призначить координатора.
Крім того, для гостей організували екскурсію інфраструктурними об’єктами ХПІ: Науково-дослідною бібліотекою, Лабораторією біомедичної електроніки, НДПКІ «Молнія», Інноваційним кампусом, стартап-центром «Spark».
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.