У 2022 році генерація на електростанціях, що використовують відновлювані джерела енергії, має зрости більше, ніж на 17%. Такі дані наводить аналітичний центр DiXi Group, передає ecotown.
Передбачається, що у наступному році генерація відновлюваної електроенергетики перевищить 15 млн МВт*год.
Найбільше зростання – плюс 43% – покажуть вітрові електростанції. Вони мають вийти на показник 5,8 млн МВт*год. 10% мають додати теплові електростанції, що використовують біомасу чи біогаз. Передбачається, що вони згенерують 1,1 млн МВт*год.
Зростання генерації ВДЕ відбудеться на тлі скорочення виробництва електроенергії на великих гідроелектростанціях та гідроакумулюючих електростанціях(ГЕС та ГАЕС) – мінус 13,7%.
На 1,5% зменшиться виробництво електроенергії на АЕС. Тобто баланс загалом вийде не на користь електростанцій, екологічно нейтральних щодо викидів, у тому числі – і парникових газів. Втім, сумарне зменшення тут буде невеликим.
Тим часом прогнозується збільшення виробництва електроенергії на ТЕС — плюс 7,6% та ТЕЦ – плюс 8,2%. У сумі генерація на таких обєктах зросте на 3,8 млн МВт*год. Це ледь не вдвічі більше, ніж мають додати ВДЕ.
При цьому у наступному році майже у 5 разів – до 0,3 млн МВт*год має зменшитися обсяг імпорту електроенергії. Натомість продавати за рубіж наші електростанції будуть 5,7 млн МВт*год – на 39% більше, ніж цьогоріч. Невеличке прогнозоване внутрішнє споживання електроенергії – на 0,4% та збільшення експорту вочевидь, якраз і перекриватимуться тепловою генерацією.
Починаючи із 2026-го ЄС планує запровадити вуглецеве коригування імпорту (CBAM). І це може поставити хрест на українському експорті електроенергії до Європи. В Україні за підсумками першого півріччя 2021-го встановлена потужність об’єктів ВДЕ вже склала 9225 МВт. Цього року генерація ВДЕ перевищує 12,5 млн МВт*год.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.