За результатами перемовин між Міністерством освіти та науки України та компанією Elsevier, десять закладів вищої освіти отримали доступ до аналітичного ресурсу SciVal.
SciVal — система, що допомагає науковим установам у проведенні аналітики щодо основних наукометричних показників. Ресурс дає змогу провести деталізований розбір наукової діяльності в університету; дослідити, які автори/співавтори, теми продукують найбільш результативні та популярні наукові розробки.
Яким університетам надано доступ?
Доступ до аналітичного ресурсу отримало десять українських університетів. Серед них:
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
- Львівський національний університет імені Івана Франка.
- Національний технічний університет Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.
- Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут.
- Національний університет Львівська політехніка.
- Сумський державний університет.
- Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна.
- Харківський національний університет радіоелектроніки.
- Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича.
Для чого доступ до SciVal?
Користуючись аналітичними даними, університети мають змогу аналізувати та коригувати свою діяльність для підвищення власних рейтингів.
Зокрема, SciVal дає можливість дослідити, які тематики наукових матеріалів показують кращу результативність, хто з авторів користується найвищою популярністю та які структури університету вони представляють. На основі цього можна зробити висновок щодо пріоритетів подальшого розвитку: що робити? Які дослідження підтримувати та розвивати? Як розвивати? З ким? За допомогою яких інструментів?
Основні можливості SciVal:
- Аналіз понад 19000 організацій із 230 країн світу.
- Можливість аналізу на рівні профілів авторів та структурних підрозділів університету.
- Наявність функцій самостійного створення об’єкту для аналізу на основі заданих характеристик.
- Аналіз понад 30 метрик, включаючи їхні різноманітні модифікації (наприклад, цитування із самоцитуванням та без) та нові показники View (перегляди — популярність), Economic Impact (цитування в патентах — показник практичної застосованості).
- Підбір найбільш популярних світових тем для наукових досліджень.
Доступ до новітніх дослідницьких інструментів — інноваційний крок діяльності наукових організацій. З доступом до SciVal українські університети здобули можливість долучитися до передових міжнародних наукометричних практик.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.