17 грудня 2021 року в Науково-технологічному комплексі “Інститут монокристалів” НАН України було відкрито чергову оснащену найсучаснішим обладнанням лабораторію хроматографічних методів аналізу. Вона завершує повну комплектацію обладнання Центру із контролю якості лікарських засобів, де за унікальними для України методами перевіряють якість вітчизняних і зарубіжних фармпрепаратів.
На сьогоднішній день відкрита лабораторія хроматографічних методів аналізу є однією з найпотужніших в Україні, де сконцентровано найбільш сучасні прилади для такого аналізу та застосовуються чотири види хроматографічних методів: рідинна хроматографія з мас-детектуванням, газова хроматографія з мас-детектуванням, високоефективна рідинна хроматографія з діодно-матричним спектрофотометричним детектором та йонна хроматографія. Перші два методи – дуже потужні для визначення надмалих кількостей органічних речовин у летких та нелетких пробах. Нове обладнання, крім того що дозволяє виконувати складний аналіз фармацевтичних субстанцій та фармпрепаратів, дає можливість виконувати наукові роботи на дуже високому сучасному рівні.
Генеральний директор НТК “Інститут монокристалів” НАН України академік НАН України ВолодимирСеминоженкоу своєму виступі на відкритті лабораторії зазначив: “Ми завжди намагаємося бути на крок попереду і своє матеріально-технічне забезпечення плануємо таким чином, щоб продуктивно співпрацювати з фармакомпаніями не тільки в галузі контролю якості вже розроблених та випущених препаратів, а й брати участь у створенні нових фармацевтичних препаратів та компонентів. Ми співпрацюємо як з провідними фармацевтичними підприємствами та компаніями України, так і з лабораторіями, які задіяні у державному контролі лікарських засобів. Вже24 фармкомпанії, які входять в ТОП найпотужніших компаній України підписали з нами контракти. Наш Комлекс має діючу атестацію Держлікслужби України з організації незалежного лабораторного контролю якості лікарських засобів та є провідною науковою установою країни у галузі аналітичного забезпечення контролю якості лікарських засобів та їх компонентів. Завдяки цьому сьогодні точно можна сказати, що Харків стає центром контролю лікарських засобів в Україні“.
У відкритті взяли участь директор ДП «Фармакопейний центр» Олександр Гризодуб та його заступник Дмитро Леонтьєв, директор з якості ПАТ “Хімфармзавод Червона зірка” Оксана Тіміна та керівники підрозділів цього підприємства, а також начальник лабораторії відділу досліджень та розробок ПрАТ «Лекхім-Харків» Олександ Колєснік.
За інформацією НТК “Інститут монокристалів” НАН України” та прес-служби НАН України.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.