Markobot, розроблений 12-річним Марком Рашковським, наймолодшим учасником Sikorsky Challenge 2021, під керівництвом викладача КПІ Хальдуна Араффа, переміг на українському конкурсі стартапів і взяв участь у всесвітній IT-виставці у Лісабоні.
MarkoBot — це універсальний мозок робота. Він уміє розпізнавати об’єкти й, залежно від налаштування, реагувати на них. На основі Markobota студенти КПІ створили й надрукували на 3D-принтері людиноподібного андроїда HU-bot, який також представляв Україну в Лісабоні, спричинивши там справжній ажіотаж.
Університети й бізнес з Великобританії, Данії та Естонії вже зацікавилися розробками КПІшників. Це дасть змогу налагодити співпрацю з міжнародними технічними вишами за студентськими програмами.
“Після того, як ми повернулися до Києва, ми підписали меморандум громадської організації з Мінцифри (Міністерством цифрової трансформації України, — ред.). Намагатимемося створювати нові спільні проекти”, — зазначила заступник декана факультету інформатики та обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту Олена Халус.
Читатйте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ДОРОГУ ЗДОЛАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ — Ярослав ЯЦКІВ,академік НАН України.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОНТЕКСТІ ОЧІКУВАНЬ. Про роль України у Східному партнерстві, її ключові цілі. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- МАГНІТ ДЛЯ ЗАКОХАНИХ У НАУКУ. Наука через освіту, міжнародне співробітництво і залучення студентів до інноваційної діяльності – про Київський академічний університет. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- КОСМІЧНІ АМБІЦІЇ. РАКЕТА, ЩО “З’ЇДАЄ” САМА СЕБЕ.Українські конструктори розробляють найменшу в історії орбітальну ракету.Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- ОПЕРАТОРИ МАЙБУТНІХ «БАЙРАКТАРІВ». Як навчити завтрашніх воїнів новітнім комп’ютерним технологіям. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- «І ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ ВАРТІ, ТО ЦЕ ТОМУ, ЩО ПЕРЕД НАМИ БУВ ГРИГОРІЙ КОЧУР…» Максима Стріху нагородили однією з найпочесніших перекладацьких премій. Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.