У 1725 населених пунктах України впроваджено роздільне збирання побутових відходів. У 29 – працюють 34 сміттєсортувальних лінії. Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі у м. Київ, а також експлуатуються одна сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків. Крім того, в 11 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.
«Мешканці громад почали відповідальніше ставитися до питання управління побутовими відходами. Але є ще низка проблем, які необхідно вирішити на законодавчому рівні. Йдеться про впровадження основоположних принципів європейського законодавства у сфері управління відходами. Зокрема, необхідно запровадити ієрархію управління відходами та принцип розширеної відповідальності виробника, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. І ці всі кроки – у найближчих планах Уряду», – зауважила заступник Міністра.
Зазначимо, на основі трьох директив ЄС – про відходи, про захоронення відходів, про промислові викиди – розроблено законопроект №2207-1Д «Про управління відходами», який прийнято Верховною Радою у першому читанні. Документ передбачає нові прозорі правила на ринку, створення галузі переробки відходів тощо.
Читайте також:
- СЬОГОДНІ – СТУДЕНТ- ВИНАХІДНИК, ЗАВТРА – ВИНАХІДНИК-УЧЕНИЙ! Про переможницю конкурсу INDONESIA INVENTORS DAY «IID 2021». Газета “Світ”, № 45 – 46, грудень, 2021 р.
- НЕ ЗУРОЧТЕ ГЛАЗГО! Про результати 26-тої кліматичної конференції – СОР26. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- СТАН ДОВКІЛЛЯ ЗАГРОЖУЄ БЕЗПЕЦІ КРАЇНИ. 64% українців кажуть, що за останні декілька років екологічна ситуація в їхній місцевості стала гіршою. Газета “Світ”, № 43 – 44, листопад, 2021 р.
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ. Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ЗАПОВІДНА НАУКА. Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.