«Забезпечення України моторними паливами й у минулі роки було одним із проблемних завдань, які стояли перед нашою країною. Трагічні події, що відбуваються нині внаслідок віроломної агресії Росії, погіршили ситуацію. Ми можемо досягнути паливної незалежності та просто зобов’язані це зробити після нашої перемоги», – вважає вчений секретар Інституту газу НАН України кандидат технічних наук Борис Ільєнко. Про коріння проблеми та шляхи її вирішення науковець пише у своїй статті для видання «Дзеркало тижня».
«Непродумане (можливо, цілком свідомо з боку вітчизняних структур, зацікавлених у ринку імпортних палив) забезпечення українських НПЗ [нафтопереробних заводів] сировиною визначило критичну залежність України від імпорту нафтопродуктів. Результат — криза на ринку нафтопродуктів України вже навесні минулого року. <…> Ситуація з забезпеченням України нафтопродуктами після 24 лютого й варварського руйнування Кременчуцького НПЗ, гадаю, не потребує коментарів. Чи все втрачено? Ні. І ми обов’язково маємо зробити урок із цієї ситуації, почавши, нарешті, рухатися до паливної незалежності.
<…>
У період воєнної агресії всі надії, зрозуміло, на поставки рідких моторних палив з-за кордону. Ми віримо в нашу перемогу, — але ж як бути далі? Які є варіанти? Основні, на мою думку, такі:
• забезпечити Кременчуцький НПЗ обсягом нафти, достатнім для виробництва потрібної для України кількості нафтопродуктів;
• організувати виробництво синтетичних моторних палив із вугілля;
• створити обладнання для виробництва бензину європейського стандарту із застосуванням природного газу малопотужних родовищ України.
<…>
Розглянуте завдання [забезпечення енергетичної незалежності України] — державної важливості, для його вирішення слід об’єднатися так само, як об’єдналася вся країна в боротьбі з агресором».
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України
Читайте також:
- Любов СМОЛЯР: МИ НАВЧАЄМО СТУДЕНТІВ КРИТИЧНО МИСЛИТИ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ
- З ПОПРАВКОЮ НА ВІЙНУ І З ПРОЄКТОМ ПЛАНУ ДІЙ
- Юрій ЛОГВІНОВ: РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НАМАГАЛИСЯ ЗНИЩИТИ НАШ ІНСТИТУТ
- ЧИ МОЖЕ БУТИ КОСМІЧНОЮ ДЕРЖАВА, ЯКА НЕ МАЄ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОСМІЧНОЇ ПРОГРАМИ?
- АНАТОЛІЙ ЗАГОРОДНІЙ: «САМЕ НАУКА МАЄ ВІДІГРАВАТИ КЛЮЧОВУ РОЛЬ У ВІДРОДЖЕННІ УКРАЇНИ»
- Володимир СЕМИНОЖЕНКО: «НАУКА – ЦЕ ГОЛОВНЕ, ЩО ВИЗНАЧАЄ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ»
- МІСІЯ ЖИТТЯ ЛЕОНІДА КРАВЧУКА
- СВІТЛАНА ОМЕЛЬЧЕНКО: НАШІ СТУДЕНТИ ПРОЙШЛИ ШЛЯХ ВІД «ЄВШАНА» ДО «БАЙРАКТАРА»
- УНІВЕРСИТЕТИ ПІД ПРИЦІЛОМ
- Костянтин КИРИЧЕНКО: «Врятувати Галактику» легше, ніж написати грант
- Щоб розвиватися далі, наука повинна змінюватися. Відбулися ХІХ Академічні читання пам’яті В.І. Стріхи
- «ПОПРИ ОБСТРІЛ І РУЙНУВАННЯ, МИ ЗБЕРЕГЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОВОДИТИ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ І ПРИКЛАДНІ ДОСЛІДЖЕННЯ»