Ворог застосовує заборонені фосфорні снаряди, рани від яких дуже глибокі та не загоюються. Вчені Інституту фізики НАН України створили препарат “Гідробинт”, самі його виготовляють та надсилають у польові госпіталі. Про це розповідає видання «Вечірній Київ».
Препарат створили на основі наночастинок срібла, який знезаражує й сприяє загоєнню ран, опіків та виразок. «Гідробинт» розроблений вченими у двох формах: як перев’язувальний матеріал, та як рідина (спрей) для дезінфекції.
«Нещодавно до мене зателефонувала пані Лариса, медик із Вінниці, і попросила переслати на пробу зразки наших гідробинтів її подрузі Людмилі, яка працює операційною сестрою в польовому госпіталі на передовій, де йдуть найзапекліші бої», – розповів завідувач лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Володимир Неймаш.
Військові лікарі з госпіталю говорять, що надходить багато поранених з опіками від російських фосфорних зарядів, а традиційні засоби лікування не допомагають.
Володимир Неймаш розповів, що через кілька днів після пересилання медикам раневих пов’язок “Гідробинт №1” і рідкого антисептика “Гідробинт №2” знову зателефонувала Лариса і радісно повідомила: «Ваші пов’язки – просто чудо! Біль спадає відразу після накладання. Рани очищаються. Почалася грануляція. Лікарі вражені. Поранені дякують».
Крім того, є результати й по лікуванню очей краплями “Гідробинт №2”. Лікар з передової розповіла, що до них у госпіталь привезли трьох бійців, очі яких мали ознаки ураження. Після першого закапування стан покращився, а вже після третього – як нічого й не було.
«На жаль, потужність нашого напівкустарного виробництва не задовольняє потреби фронту і жертв ракетних обстрілів у тилу, – розповідає Володимир Неймаш. – Ми варимо вихідні гідрогелі на своїх домашніх кухнях. Там же формуємо, обробляємо і пакуємо заготовки пов’язок, друкуємо на своїх принтерах етикетки та інструкції по використанню. Потім веземо напівфабрикати в Інститут на опромінення».
Опромінюють заготовки препарату електронами, під впливом яких і відбувається народження метал-водо-полімерного нанокомпозиту та медичних виробів з нього. Продуктивність їх виробництва можна збільшити в десятки і сотні разів, застосувавши сучасні верстати-автомати для виготовлення розчинів, їх фасування і упаковування. Таке обладнання є на багатьох підприємствах медико-фармакологічної галузі.
«До деяких з них ми зверталися ще до війни з пропозицією придбати і впровадити нашу технологію виготовлення медичних засобів з наносріблом для лікування ран та опіків. Але не побачили зацікавленості. Можливо, за відсутністю достатньої кількості пацієнтів. Тепер їх надто багато», — говорить Володимир Неймаш.
Сьогодні столичні вчені пропонують безоплатно передати промисловцям у власність, встановити і налагодити технологію виготовлення медичних виробів гідробинт на всіх етапах, окрім електронно-променевої обробки, яка потребує дорогого обладнання та інфраструктури, відповідних дозволів та досвіду.
«Цей етап може бути реалізований Інститутом фізики НАН України на своєму радіаційно-технологічному комплексі як підрядника», — говорить Володимир Неймаш.
Читати також:
- Ксенія ПІДДУБНА: «МОЯ ДУША В УКРАЇНІ. Я УКРАЇНКА – Я ТАК ВІДЧУВАЮ»
- ЩО НАМ РОБИТИ ІЗ ЧАЙКОВСЬКИМ?
- ІРПІНЬ – «РІЧКА-ГЕРОЙ» Відстоїмо права річок-рятівниць!
- МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ ЗВОДИТИМЕТЬСЯ НА НАУКОВОМУ ФУНДАМЕНТІ
- ЧИ ДІЖДЕМОСЯ ПЛАНУ МАРШАЛЛА ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ?
- ЛЮБОВ СМОЛЯР: ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ТА МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ Є НАШИМИ СИЛЬНИМИ СТОРОНАМИ
- Любов СМОЛЯР: МИ НАВЧАЄМО СТУДЕНТІВ КРИТИЧНО МИСЛИТИ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ