uk

Круглий стіл «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави»

28 липня 2022 року в приміщенні Національного координаційного центру кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України відбувся круглий стіл «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави». Організатором заходу став Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України. Участь у роботі круглого столу взяли представники Апарату РНБО України і Міністерства оборони України, Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО України.

З доповідями виступили: директор Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко, заступник директора з наукової роботи цього Інституту Микита Клименко, учений секретар Інституту кандидат фізико-математичних наук Максим Вакуленко і співробітники Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України. У своїх доповідях учасники круглого столу підкреслили своєчасність цього заходу, визначаючи проблеми і задачі перед колективом Інституту щодо впровадження систем штучного інтелекту у сферу безпеки й оборони держави.

Під час обговорення доповідей було відзначено конструктивну діяльність Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України з об’єднання понад 50-ти провідних фахівців України зі своїми колективами і науковими школами НАН України та МОН України, що брали участь у створенні проєкту Стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні. У Стратегії ідеться про створення конкурентоздатного й наукомісткого продукту на світовому ринку, а саме – базової моделі комп’ютера нової генерації зі штучним інтелектом. У доповідях авторів проєкту Стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні зазначено, що вони вже врахували більшість зауважень наукових установ Національної академії наук України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства освіти і науки України, структур бізнесу тощо.

Крім того, у своїх доповідях науковці Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України представили низку розробок, готових для впровадження у систему оборони держави, а саме: різнофункціональні роботи, зокрема для пошуку вибухових пристроїв під водою; довгострокову вогневу точку з автоматичним розпізнаванням знищення наземних цілей; шолом-антистрес та інші.

Читайте також: