17-18 листопада 2022 року в Києві відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена вивченню епохи Голодомору. У фокусі дослідників популяризація наукового знання про Голодомор у публічній історії/музейній справі, виховного потенціалу краєзнавства у шкільній освіті, а також обмін ідеями щодо консолідації краєзнавчого руху як складової громадянського суспільства.
Панельні дискусії охоплюватимуть такі теми:
Для участі в конференції потрібно надіслати заявку на електронну адресу hrecukraine@gmail.com із зазначенням теми і основної ідеї виступу (обсяг тексту до 300 слів) та резюме.
Кінцевий термін подання заявок – 7 листопада 2022 року.
- теоретико-методологічні засади досліджень історії Голодомору – геноциду українського народу в контексті краєзнавства, історичної регіоналістики, локальної та мікроісторії;
- досвід, розширення інформативності історичного наративу епохи Голодомору крізь призму дослідницьких практик локальної історії та мікроісторії;
- епоха Голодомору в експозиційних комплексах краєзнавчих музеїв, зокрема проблематика збереження фондів;
- навчання/знання про Голодомор та геноцид рф в Україні: освітній та виховний потенціал шкільного краєзнавства;
- інтегровані цифрові ресурси документальної спадщини епохи Голодомору: міжнародний та вітчизняний досвіди, стратегії розвитку та популяризації.
Організатори покривають витрати на проїзд, проживання, харчування учасників.
Конференція створена спільними зусиллями Міністерства освіти і науки, Інституту історії України Національної академії наук України, Національної спілки краєзнавців України, Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій Альбертського університету (HREC).
Читайте також:
- ЩО РІК БЮДЖЕТНИЙ НАМ ГОТУЄ?
- ВІДНОВЛЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ, ОСВІТИ ТА ІННОВАЦІЙ В УКРАЇНІ
- У ЦЕНТРІ УВАГИ – НАУКА, ІННОВАЦІЇ ТА ПІДГОТОВКА ПРОФЕСІОНАЛІВ
- ВЕЛИКЕ ВІДНОВЛЕННЯ: ЗБЕРЕГТИ ТЕПЛО
- ДЕНЬ 2. ВИЩА ОСВІТА ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ
- ВІН ЗАПЛАТИВ ЖИТТЯМ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ
- НАУКА, ОСВІТА ТА ІННОВАЦІЇ: ЗМІНИТИСЯ, ЩОБ ВИЖИТИ
- ПОЗИТИВИ В ДОКУМЕНТІ Є, АЛЕ КРАЩЕ ЗУПИНІМОСЬ НА НЕДОЛІКАХ