Соціолог Сергій Дембіцький: «Українці об’єктивно оцінюють можливі терміни закінчення війни»

Заступник директора Інституту соціології НАН України доктор соціологічних наук Сергій Дембіцький розповів про результати соціального моніторингу «Громадська думка в Україні після 10 місяців війни». Учений зазначив: «Інструментарій дослідження розроблений Інститутом соціології НАН України. Результати опитування репрезентують доросле населення України, за виключенням АР Крим і тимчасово окупованих територій Донбасу (після зважування — відповідно до демографічної структури, що існувала на початок широкомасштабної війни Росії проти України). Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю. Статистична похибка вибірки обсягом 2007 респондентів при довірчій імовірності 95% становить 2.2%. Водночас можуть бути додаткові зміщення, пов’язані з воєнним вторгненням, які наразі повноцінно оцінити неможливо. В цілому, такі результати були досить очікуваними. Більша частина населення України зараз в небезпеці. Але ми під захистом ЗСУ. Труднощі є, але тим не менш. Всі розуміють, що треба терпіти. Може бути ще гірше, насправді. Але люди в це вірити не хочуть. Є феномен людської психіки — вірити в краще. Це ресурс для того, щоб витримати труднощі та виклики. Так зараз відбувається з українцями».

Наостанок соціолог зазначив: «За 10 місяців війни ми бачили успішні приклади перемог нашої армії. Але українці розуміють, що ситуація продовжує бути досить складною. Тому достатньо об’єктивно оцінюють терміни закінчення війни. Якби нам не хотілося якнайшвидшої перемоги, ми бачимо і чуємо що відбувається навколо».

Ознайомитися з повним аудіозаписом інтерв’ю